Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Σήμερα 27.10.2022 γιορτάσαμε την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Οι μαθητές του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου και οι μικροί μαθητές του Ειδικού Νηπιαγωγείο Κομοτηνής παρακολούθησαν ένα πολύ ενδιαφέρον βίντεο σχετικά με τα γεγονάτα του πολέμου του 1940 και  τραγούδησαν τα τραγούδια της εποχής.

Κατόπιν ολοκλήρωσαν όμορφες δραστηριότητες, ζωγράφισαν, έκοψαν, κόλλησαν, έφτιαξαν παζλ και διασκέδασαν μαθαίνοντας με έναν διαδραστικό τρόπο την ιστορία της Ελλάδας!

Χρόνια Πολλά σε όλους!

ΕΚΔΡΟΜΗ!

Χθές Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2022 πήγαμε εκδρομή στο Πανθρακικό στάδιο. Η μέρα ήταν ηλιόλουστη και ζεστή και οι μαθητές μας μαζί με τους εκπαιδευτικούς απόλαυσαν υπαίθρια παιχνίδια στους όμορφους χώρους του σταδίου. Η στάση για χυμούς και πατατάκια ήταν απαραίτητη που μας ενδυνάμωσαν για να συνεχίσουμε τα παιχνίδια μας!