ΔΕΝΤΡΟΦΥΤΕΥΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Την Τρίτη 10 Μαϊου 2022 ολοκληρώθηκε ακόμα μία δράση του σχολείου μας η «ΔΕΝΤΡΟΦΥΤΕΥΣΗ».

Μαθητές του Εργαστηρίου Γεωπονίας του   ΕΕΕΕΚ Κομοτηνής, συνοδευόμενοι από τους καθηγητές τους,   φύτεψαν τα φυτά που είχαμε προμηθευτεί από την Διεύθυνση δασών της Περιφέρειας ΑΜΘ, μπροστά από την είσοδο του σχολείου μας.

Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να γνωριστούν με τα παιδιά του ΕΕΕΕΚ και να δουν από κοντά πως μπορούμε να σκάψουμε και να φυτέψουμε ένα φυτό.

Ανταλλάξαμε δώρα , ευχαριστίες και  υποσχεθήκαμε να φροντίζουμε με αγάπη τα φυτά μας.

Ευχαριστούμε θερμά την Διεύθυνση Αναδασώσεων , καθώς και το Δασονομείο που βρίσκεται παραπλεύρως του σχολείου για τα φυτά και τα εργαλεία.

Ευχαριστούμε τη διεύθυνση και τους γεωπόνους του ΕΕΕΕΚ Κομοτηνής κ. ΝΑΣΤΟΥ ΚΑΙΤΗ, κ. ΚΑΠΛΑΝΗ ΕΙΡΗΝΗ, κ. ΤΣΙΝΤΑΛΗ ΕΛΕΝΗ,  κ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ και φυσικά τους μαθητές που με την συνδρομή τους καταφέραμε και ομορφύναμε την όψη του σχολείου μας.