Ε΄ Τάξη – Παρακολούθηση Εθελοντικής Αιμοδοσίας

AFISA AIMODOSIA 2024

Το σχολείο μας και συγκεκριμένα η Ε΄  ταξη, εκμεταλευτηκε την ευκαιρία και επισκεφτηκε το 6ο Γυμνασιο Λαμίας, οπου και παρακολουθησε την διαδικασία μιας εθελοντικής αιμοδοσιας που είχε οργανωθεί στον χώρο. Ο υπεύθυνος γιατρος επισήμανε τη σπουδαιοτητα της, καθως αφιερώνοντας μολις 10 λεπτά  απο τον χρονο μας μπορεί να σωθεί μια ανθρωπινη ζωη. Η διευθυντρια του σχολείου κ. Κουτσονίκα Ανδρονίκη κερασε τα παιδιά χυμό και τα ξεναγησε στο ιστορικης αξιας υπέροχο αυτό σχολείο, ενω τα παιδιά χάρηκαν στο τελος  και εναν συντομο ποδοσφαιρικό αγωνα με τα μεγαλύτερα παιδιά του γυμνασιου. Ευχαριστούμε θερμά τη διευθυντρια του 6ου Γυμνασιου που μας επετρεψε την επίσκεψη, την κ. Σφετσα Παναγιώτα, τη γυμνάστρια μας, που στηριζει και οργανώνει πολλες δράσεις του σχολειου, καθώς και τον διευθυντή μας  κ Νικόλαο  Κοντογιαννη, που ποτέ μα ποτέ δε λέει όχι στην  συλλογή εμπειριων των μαθητών του Σχολείου.