Ελεύθερος χρόνος

Εκδηλώσεις και δράσεις στην πόλη μας για ευχάριστο και δημιουργικό ελεύθερο χρόνο….

Αποκριάτικες εκδηλώσεις στην πόλη μας!!!! Δείτε το πρόγραμμα παρακάτω:

Πρόσκληση σε ημερίδα σχετική με τη διατροφή και την άσκηση στην παιδική και εφηβική ηλικία.

Σας προσκαλούμε στην επιμορφωτική συνάντηση που διοργανώνουν το ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Στερεάς Ελλάδας, ο  Συντονιστής Ε.Ε. Φυσικής Αγωγής Δρ. Ηλίας Ρήγας και τα Δημοτικά Σχολεία  1ο, 5ο, 17ο, 18ο, 22ο και 23ο   σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας και υπό την αιγίδα της Ιεράς Μητρόπολης Φθιώτιδας.                                                                                                                                                                      Η  επιμορφωτική συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη  25-2-2020 και ώρα 18.30-20.30 στο συνεδριακό κέντρο της Ιεράς Μητρόπολης Φθιώτιδας στη Λαμία   (Μ. Αλεξάνδρου 21).  Στην Ημερίδα θα συμμετάσχουν  Εκπαιδευτικοί, Γονείς και Μαθητές.

Θέματα Ημερίδας :

• Διατροφή στην παιδική και εφηβική ηλικία Δρ. Γεωργακούλη Πόπη, Διδάσκουσα στο Τμήμα Διατροφής & Διαιτολογίας -Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.
  • Άσκηση στην παιδική και εφηβική ηλικία Δρ. Αθανάσιος Τζιαμούρτας, Καθηγητής Βιοχημείας της Άσκησης, ΤΕΦΑΑ – Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας. Πρόεδρος στο Τμήμα Διατροφής και Διαιτολογίας.

• Η Πολιτιστική Ομάδα του Συλλόγου Εκπαιδευτικών  Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης   Φθιώτιδας  και το Φθιωτικό Ωδείο Καραμπογιά, μας προσκαλούν στο αφιέρωμα – συναυλία  για τον καλλιτέχνη και συγγραφέα Μανώλη Ρασούλη, την Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2020, στις 7:00 μ.μ.  στο Δημοτικό Θέατρο Λαμίας. Στην εκδήλωση συμμετέχει με ανάγνωση κειμένων και ο Διευθυντής του σχολείου μας κ. Κοντογιάννης Νίκος.