ΣΤ τάξη – Ενημέρωση για το Μουσικό Γυμνάσιο

students-music-class-vector-illustration-learning-instrument-72865851

Με μια ενδιαφέρουσα ενημέρωση ξεκίνησε η εβδομάδα για τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης. Μαζί με τους συμμαθητές τους από το 17ο Δημοτικό Σχολείο συγκεντρώθηκαν στο υπόστεγο του προαυλίου χώρου και άκουσαν με προσοχή τις δύο υπεύθυνες που μας επισκέφτηκαν σήμερα. Οι δύο καθηγήτριες μουσικής στο Μουσικό Γυμνάσιο Λαμίας, ενημέρωσαν με τον καλύτερο τρόπο για την φοίτηση στο συγκεκριμένο σχολείο, τα μαθήματα και τη λειτουργία του σχολείου. Με παιγνιώδη τρόπο έδωσαν στα παιδιά μια γεύση από τα μουσικά μονοπάτια της εκπαίδευσης εκεί.

Για την εισαγωγή μαθητών στα Μουσικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2021-2022, οι γονείςκηδεμόνες των υποψηφίων μαθητών από τις 10 Μαΐου έως τις 31 Μαΐου 2021 και ώρα 14:00  υποβάλλουν ηλεκτρονικά αίτηση συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής μόνο στο Μουσικό Σχολείο της περιοχής τους. (για τη Λαμία στην ηλεκτρονική διεύθυνση mail@gym-mous-lamias.fth.sch.gr).

Δείτε παρακάτω αναλυτικά:

Εγκύκλιος Εισαγωγής στα Μουσικά Γυμνάσια:

Έντυπο για την Αίτηση Εγγραφής

Λήψη αρχείου

Έντυπο για την Υπεύθυνη Δήλωση Γονέα:

Λήψη αρχείου

Όποια κι αν είναι η επιλογή, ευχόμαστε στους μαθητές μας καλή αρχή στο καινούριο τους ξεκίνημα!!!