Μια πολύ όμορφη γιορτή παρουσίασαν οι μαθητές και οι μαθήτριές μας με θέμα την αγάπη! Οι μαθητές έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και και παρόλο που δεν πραγματοποιήθηκαν αρκετές πρόβες λόγω κλεισίματος του σχολείου, το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό, τα παιδιά το ευχαριστήθηκαν αλλά και οι γονείς τα καμάρωσαν. Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά που …
Ενημερώνουμε τους γονείς του σχολείου μας ότι αύριο Τρίτη, 11/6/2024 τα Δημοτικά Σχολεία και τα Νηπιαγωγεία του Δήμου Κορινθίων θα παραμείνουν κλειστά λόγω υψηλών θερμοκρασιών.
Σήμερα, Τετάρτη 05 – 06 – 2024, στην κατάμεστη και πρόσφατα ανακαινισμένη Αίθουσα Εκδηλώσεων του 1ου Δ.Σ. Κορίνθου, σε κλίμα χαράς και συγκίνησης, πραγματοποιήθηκε -με εξαιρετική επιτυχία- η Εορτή Αποφοίτησης των μαθητών/τριών της ΣΤ΄ Τάξης.