Τι κρίμα!

Πόσο άδικο είναι να δεχόμαστε αυτές τις συμπεριφορές στη πιο δύσκολη συγκυρία!

Αγαπητοί γονείς των μαθητών του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ανατολής

χρειάζεται, όπως διαπιστώνετε, να σας ενημερώσω για μια ακόμη φορά για ενέργειες ατόμων που πλήττουν και προσβάλλουν το σχολείο μας.

Αυτή τη φορά δεν σας εκφράζω τη λύπη μου αλλά την αγανάκτησή μου για το ήθος εκείνων που διασκεδάζουν  με τέτοιες συμπεριφορές (επικίνδυνες και άξεστες) και που δυστυχώς μέχρι πρόσφατα, σύμφωνα με βάσιμες υποψίες, υπήρξαν και μαθητές μας. Το απογοητευτικό είναι ότι δεν αντιλαμβάνονται τι κάνουν σε μια εποχή που δοκιμάζονται οι αντοχές όλων μας (μαθητών, γονιών και εκπαιδευτικών) προκειμένου να κρατήσουμε ζωντανό το σχολείο.

Δεν αποδέχομαι καμία ανάγκη που οδηγεί οποιονδήποτε σε τέτοιες ενέργειες προς το σχολείο. Γι’ αυτό και δεν θα δικαιολογήσω κανέναν ούτε θα υποχωρήσω στις διαδικασίες που προβλέπει ο νόμος.

Το σχολείο είναι κομμάτι της ζωής μας, είναι ο πολιτισμός, είναι το μέλλον, είναι η ελπίδα και απαιτεί το σεβασμό μας!

Η Δ/ντρια