Καλή αρχή στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση!

Top 10 Best Online Learning Tools for Kids in 2020 - Best Kid Stuff in 2020  | Online learning tools, Online learning, Learning tools
Αγαπητοί γονείς και μαθητές του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ανατολής

αύριο ξεκινούν μαθήματα με διαφορετική μορφή και που χρειάστηκε να το ζήσετε για δεύτερη φορά.

Όμως τώρα θα πρέπει να βάλουμε όλες μας τις δυνάμεις για να συνεχίσουμε να μαθαίνουμε. Σίγουρα δεν είναι όπως στην τάξη αλλά θα βλέπουμε τους φίλους μας (έστω και από απόσταση). Συμφωνώ ότι ίσως να μην ακούμε από τα ακουστικά ή η οθόνη να μην λειτουργεί αλλά θα συνεχίσουμε να σκεφτόμαστε τις ασκήσεις όλοι μαζί!Κάποιες φορές μπορεί να μας στενοχωρεί που δεν παίζουμε στο διάλειμμα όλοι μαζί αλλά μπορούμε να τραγουδάμε όλοι μαζί στο “νέο” διάλειμμα και θα είναι πιο αστείο!  Και το καλύτερο είναι που δεν θα χρειάζεται να έχουμε μάσκες και θα φαίνεται το ωραίο μας χαμόγελο!!!

Για όλους αυτούς τους λόγους θα βάλουμε τη φαντασία μας και την υπομονή μας για να βοηθήσουμε την τάξη μας. Έτσι μόνο θα περνάμε ωραία στα διαδικτυακά μας μαθήματα!

Καλή αρχή παιδιά και γονείς!

Η Δ/ντρια,