Αγιασμός-έναρξη μαθημάτων

Σεπ 202211

Όπως έχουμε ενημερώσει ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη των μαθημάτων θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου 2022 (ώρα 9.00). Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο κατά το διάστημα 8.30-8.45, χωρίς τσάντες, και θα αποχωρήσουν στις 9.30 περίπου.

Στον χώρο της αυλής μπορούν να εισέρχονται και οι συνοδοί γονείς των μαθητών.

Μετά το πέρας του Αγιασμού  θα πραγματοποιηθεί σύντομη ενημέρωση  των γονέων από τον Διευθυντή του σχολείου στον χώρο της αυλής.

Υπενθυμίζουμε επίσης πως η χρήση προστατευτικής μάσκας είναι προαιρετική για μαθητές/ εκπαιδευτικούς και λοιπό προσωπικό του σχολείου.

Την Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου το σχολείο θα λειτουργήσει έως τις 12.25. Την ημέρα αυτή θα δοθούν στους μαθητές και τα βιβλία.

Από την Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου  το πρωινό πρόγραμμα του σχολείου θα ολοκληρώνεται  καθημερινά στις 13.15. Επίσης από την Τετάρτη θα ξεκινήσει η λειτουργία του Ολοήμερου προγράμματος.

Ευχόμαστε υγεία και πρόοδο σε όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας.

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αγιασμός-έναρξη μαθημάτων