5 Νοεμβρίου 2021

Ενημέρωση για τη λειτουργία του edupass.gov.gr

Σας ενημερώνουμε ότι η λειτουργία του «edupass.gov.gr» επεκτείνεται στις Σχολικές Μονάδες της Δημόσιας Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και Ειδικής Αγωγής. Στην πλατφόρμα ενσωματώνονται όλες οι λειτουργίες του self-testing.gov.gr και η διαδικασία έκδοσης της Σχολικής Κάρτας για COVID-19. Ακολουθεί το Δελτίο Τύπου του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων:

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ – 26-10-21 Η λειτουργία του «edupass.gov.gr» επεκτείνεται στις σχολικές μονάδες της δημόσιας πρωτοβάθμιας, δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και ειδικής αγωγής (minedu.gov.gr)

12 Μαρτίου 2021

🙁 Aναστολή λειτουργίας των σχολείων όλης της χώρας

Μετά την αύξηση των κρουσμάτων Covid-19 και με απόφαση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων από την Τρίτη, 16 Μαρτίου 2021 έως και τη Δευτέρα, 29 Μαρτίου 2021 αναστέλλεται η λειτουργία όλων των δημοτικών σχολείων της χώρας μας.

31 Αυγούστου 2020

🙂 Ενημέρωση γονέων και παιδιών για τον Covid-19