Αρχική » Αρχική » Σχολικός Αγιασμός

Σχολικός Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς,

τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Ο Ιερέας πατήρ Σπυρίδωνας του Ιερού Ναού Αγίου Ανδρέα και Αγίων Θεοδώρων τέλεσε τον αγιασμό και στη συνέχεια, επισκέφτηκε το εσωτερικό του Σχολείου μας, αγίασε τις μαθήτριες, τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς.
Στην τελετή ήταν παρούσα αντιπροσωπεία μαθητών και εκπαιδευτικών, καθώς και μαθητές και εκπαιδευτικοί του συστεγαζόμενου Ειδικού Ν/Γ Περιστερίου. Ευχές προς τους γονείς, τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς απήυθυναν ο Δ/ντής του 26ου συστεγαζόμενου Δημοτικού Σχολείου Περιστερίου κ. Αλέξανδρος Πάτσης, καθώς και οι εκπρόσωποι του Δήμου, η κα Μαίρη Τσιώτα – Μάρκου Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος Ποιότητας Ζωής και ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Αυγουστίδης Γεώργιος.

Να καλωσορίσουμε ολα τα παιδιά και ιδιαίτερα τα πρωτάκια μας στο Σχολείο!!!
Ευχόμαστε σε όλους μια υγιή, ασφαλή και δημιουργική χρονιά!!!

Ο Δ/ντής του σχολείου

Χρήστος Σπανίδης