Ανακύκλωση Μπαταριών – Δυναμικό Ξεκίνημα

afis logo big 300x139 1

Δυνατό ήταν το ξεκίνημα της συμμετοχής του σχολείου μας στο πανελλήνιο Τουρνουά Ανακύκλωσης Μπαταριών. Οι μαθητές ανταποκρίθηκαν αμέσως και στις δύο πρώτες εβδομάδες κιόλας, γέμισε δύο φορές ο καινούριος κάδος ΑΦΗΣ που προμηθευτήκαμε για τον σκοπό αυτό. Με αίτημα στην υπηρεσία ανακύκλωσης ο υπεύθυνος επισκέφτηκε άμεσα το σχολείο και ο κάδος αδειάστηκε ώστε να περιμένει τα επόμενα γεμίσματα από τις άδειες και χαλασμένες μπαταρίες. Μεγάλος νικητής το φυσικό μας περιβάλλον σε κάθε μορφής ανακύκλωση, αλλά και εμείς ως άνθρωποι, με την ηθική ικανοποίηση της συμμετοχής μας στη δράση για έναν κοινό αγώνα, αλλά και της επίτευξης του στόχου της ανακύκλωσης. Συνεχίζουμε έτσι ακόμα πιο δυναμικά για ένα καθαρό περιβάλλον.