Τα Χρυσά Κουπιά – Παρακολουθήσαμε Θεατρική Παράσταση

chrysa koypia

Την Παρασκευή 30-11-2023 οι μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου μας συνοδεία των δασκάλων τους παρακολούθησαν στο Δ.ΠΕ.ΘΕ. Ρούμελης την θεατρική παράσταση “ΤΑ ΧΡΥΣΑ ΚΟΥΠΙΑ”. Το έργο παρουσιάστηκε από τη ΝΕΑΝΙΚΗ ΣΚΗΝΗ σε σκηνοθεσία της Αθανασίας Καλογιάννη και είναι θεατρική διασκευή του ομώνυμου βιβλίου της Μαρίας Παπαγιάννη. Τη θεατρική παράσταση τη συνόδευε ζωντανά με το ακορντεόν της η σολίστ Ζωή Τηγανούρα. Η παράσταση ήταν υπέροχη και πέρασε πολλά μηνύματα στους μαθητές μας για την φιλία, την αγάπη, τη θυσία και για τη ζωή στην ύπαιθρο. Οι μαθητές μας το ευχαριστήθηκαν και έμειναν κατενθουσιασμένοι.

Παρακολουθήστε παρακάτω μια ενδιαφέρουσα συνέντευξη της συγγραφέας με αφορμή το βιβλίο της “Τα Χρυσά Κουπιά”…