Πρόσκληση συμμετοχής σε ομάδα γονέων

Αγαπητοί γονείς,

Στο πλαίσιο της λειτουργίας της Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ.) του σχολείου μας σας ενημερώνουμε ότι στη σχολική μονάδα έχει δημιουργηθεί ήδη σχολή γονέων.

Οι συναντήσεις γίνονται 1 φορά το μήνα, κάθε Παρασκευή στο χώρο του σχολείου και έχουν διάρκεια δύο διδακτικές ώρες (11:00 – 13:00).

Οι συζητήσεις αφορούν θέματα, όπως η διαχείριση των κοινωνικών σχέσεων, η διαχείριση αρνητικών συναισθημάτων (άγχος, θυμός, φόβος, ζήλια), οργανωτικές δεξιότητες μελέτης, διαχείριση προβλημάτων συμπεριφοράς, σχέσεις γονέων – μαθητών κλπ.Φυσικά υπάρχει η δυνατότητα και η διάθεση να συζητηθεί ό,τι σας προβληματίζει σε σχέση με τα παιδιά σας, την διαπαιδαγώγησή τους και τις μεταξύ σας σχέσεις

Οι αιτήσεις παραμένουν ανοιχτές όλο το χρόνο.

Η ΑΙΤΗΣΗ

Παραμένω στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία/ διευκρίνιση αναφορικά με τη λειτουργία της Ε.Δ.Υ. και της Σχολής γονέων.

Εκ μέρους της Ε.Δ.Υ.

Κιζιρίδου Γεωργία, Σχολική ψυχολόγος, ΠΕ23