Νέα πλατφόρμα δήλωσης αποτελέσματος self test

Αγαπητοί γονείς , σας ενημερώνουμε ότι οι οδηγίες που πρέπει να ακολουθήσετε προκειμένου να δηλώσετε το αποτέλεσμα του self test στη νέα ηλεκτρονική πλατφόρμα edupass.gov.gr, είναι οι εξής:
1. Επιλέγετε την ηλεκτρονική πλατφόρμα edupass.gov.gr
2. Επιλέγετε την κατηγορία: «Πρόσβαση σε χώρους Πρωτοβάθμιας/Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης/Ειδικής Αγωγής» και, ακολούθως
3. Επιλέγετε: «Δήλωση Self Test Μαθητών/τριών- Έκδοση Σχολικής Κάρτας για COVID-19»
4. Στη συνέχεια χρησιμοποιείτε τους κωδικούς taxisnet, προβαίνετε στην αυθεντικοποίησής σας και ακολουθώντας τη διαδικασία
5. Δηλώνετε το αποτέλεσμα του self test και κάνετε έκδοση της Σχολικής Κάρτας μαθητή/τριας (δηλ: εκτύπωση ή αποθήκευση).

Υπενθύμιση:
Κάθε Τρίτη και Παρασκευή οι μαθητές /τριες επιδεικνύουν, χωρίς να παραδίδουν, τη σχολική κάρτα και τη φέρουν μαζί τους μέχρι τη διενέργεια του επόμενου self test σε περίπτωση που ζητηθεί επίδειξή της από εκπαιδευτικό.

Δημοσιεύθηκε στην Άρθρα. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.