Χωρίς τίτλο

Νέα πλατφόρμα δήλωσης αποτελέσματος self test

Αγαπητοί γονείς , σας ενημερώνουμε ότι οι οδηγίες που πρέπει να ακολουθήσετε προκειμένου να δηλώσετε το αποτέλεσμα του self test στη νέα ηλεκτρονική πλατφόρμα edupass.gov.gr, είναι οι εξής:
1. Επιλέγετε την ηλεκτρονική πλατφόρμα edupass.gov.gr
2. Επιλέγετε την κατηγορία: «Πρόσβαση σε χώρους Πρωτοβάθμιας/Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης/Ειδικής Αγωγής» και, ακολούθως
3. Επιλέγετε: «Δήλωση Self Test Μαθητών/τριών- Έκδοση Σχολικής Κάρτας για COVID-19»
4. Στη συνέχεια χρησιμοποιείτε τους κωδικούς taxisnet, προβαίνετε στην αυθεντικοποίησής σας και ακολουθώντας τη διαδικασία
5. Δηλώνετε το αποτέλεσμα του self test και κάνετε έκδοση της Σχολικής Κάρτας μαθητή/τριας (δηλ: εκτύπωση ή αποθήκευση).

Υπενθύμιση:
Κάθε Τρίτη και Παρασκευή οι μαθητές /τριες επιδεικνύουν, χωρίς να παραδίδουν, τη σχολική κάρτα και τη φέρουν μαζί τους μέχρι τη διενέργεια του επόμενου self test σε περίπτωση που ζητηθεί επίδειξή της από εκπαιδευτικό.