Δεκ 14

Ευρωπαϊκό Σχολικό Ραδιόφωνο

Το σχολείο μας έγινε μέλος της κοινότητας του Ευρωπαϊκού Σχολικού Ραδιοφώνου (European School Radio).

cropped-SITE-BANNER-61

Εδω πορείτε να ακούσετε live αλλά μπορείτε επίσης και στην αρχική σελίδα του blog στο σχετικό εργαλείο πάνω δεξιά.

Το Ευρωπαϊκό Σχολικό Ραδιόφωνο είναι μια υπηρεσία – θεσμός που δίνει τη δυνατότητα σε μαθητικές ομάδες να κάνουν τη δική τους εκπομπή. Προηχογραφημένες στο χώρο του σχολείου, ακόμη και live εκπομπές ”ανεβαίνουν” στο ραδιόφωνο και εκπεμπονται μέσω διαδικτύου ως και σε όλη την Ευρώπη!

fair-radio-demo

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ:

Όσοι ενδιαφέρονται να κάνουν κάποια εκπομπή θα πρέπει να επικοινωνήσουν με τη διεύθυνση του σχολείου προκειμένου να γίνει ενημέρωση και οι σχετικές ενέργειες.

Η θεματολογία, το μουσικό ρεπερτόριο, οι ζώνες εκπομπών, η διάρκεια της εκπομπής και άλλες τεχνικές λεπτομέρειες διέπονται από γενικούς και ειδικούς κανόνες που μπορείτε να βρείτε στο wiki της σελίδας του ΕΣΡ.