A2, Feeling Nosey- Η Αδιακρισία

Οι μαθητές του Α2 του Σχολείου μας επεξεργάστηκαν το συναίσθημα της αδιακρισίας “Feeling Nosey”, το τελευταίο συναίσθημα του eTwinning έργου μας “Ο Κόσμος μας των συναισθημάτων”. Μιλήσαμε για τον κ. Αδιάκριτο αφού παρακολουθήσαμε το αντίστοιχο κινούμενο σχέδιο, για τις συνθήκες υπό τις οποίες το συγκεκριμένο συναίσθημα αναδύεται και οι συνέπειες της αδιάκριτης συμπεριφοράς.  Στο τέλος κάθε μαθητής δημιούργησε ένα κόμικ. Σας παρουσιάζουμε το καλύτερο. Ελπίζουμε να το απολαύσετε!

Μετάφραση διαλόγων: η εκπαιδευτικός της τάξηςFeeling Nosey

Σχετικά με Μαρία Πανουσιάδου

Μαρία Πανουσιάδου, δασκάλα στην Πρωτοβάθμια από το 2001. Έχω σχεδιάσει και υλοποιήσει προγράμματα etwinnig, Αγωγής υγείας και Πολιτιστικά. Έχω συμμετάσχει με ανακοίνωση στις εργασίες του 2ου Συνεδρίου “Εκπαίδευση Γλωσσικών Μειονοτήτων: Εκπαιδευτικοί μιλούν σε εκπαιδευτικούς για τις εμπειρίες τους” (Π.Τ.Δ.Ε. του Α.Π.Θ, 2002).
Έχω συμμετάσχει με εισήγηση στη διημερίδα των Καινοτόμων Δράσεων Ιουνίου 2013 της Π.Ε. Δυτ. Θεσσαλονίκης.

Κατηγορίες: eTwinning. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.