ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-25

4ο -15ο – και 22ο Δημοτικά Σχολεία Ευόσμου

Σας ενημερώνουμε πως οι εγγραφές των μαθητών στην Α΄ τάξη των σχολείων μας για το επόμενο σχολικό έτος 2024-25 θα γίνουν από 1 μέχρι και 20 Μαρτίου 2024.

Για την εγγραφή των μαθητών και μαθητριών απαιτούνται:

1. ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΓΟΝΕΑ/ΚΗΔΕΜΟΝΑ: Χορηγείται από το σχολείο.
  2. ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ή ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ: Αναζητείται από το σχολείο.
  3. α)ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ: Την χορηγεί το νηπιαγωγείο που φοιτά το παιδί.
  4. β)ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ: Εκδίδεται από το Νηπιαγωγείο στις 15/6 και διαβιβάζεται αυτεπάγγελτα στο δημοτικό.
  5. ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ
  6. ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ για να βεβαιωθεί ότι έχουν γίνει τα απαραίτητα εμβόλια που είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμού.
  7. ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ: Απ΄όπου προκύπτει η διευθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας

Σας ενημερώνουμε επίσης πως στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου για το σχ. έτος 2024-25 εγγράφονται οι μαθητές που έχουν γεννηθεί το έτος 2018.

Οι εγγραφές και για τα τρία σχολεία θα γίνονται μεταξύ 10.00 και 12.00 στον χώρο του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου.

Οι μαθητές που έχουν αδέλφια στα 15ο ή  22ο Δημοτικά σχολεία, θα κατανεμηθούν στα σχολεία αυτά μετά το πέρας των εγγραφών.

Τηλέφωνο επικοινωνίας:  2310 762.062

Οι Διευθυντές των σχολείων

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.