Βράβευση Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων Etwinning

Kindness QL 1 ImaginaryCreatures QL 1 EcoTwinnersSetSail QL 1Είμαστε πραγματικά χαρούμενοι και υπερήφανοι για τους μαθητές των  Δ΄, Ε’  και ΣΤ’ τάξεων που κατά τη διάρκεια της περσινής χρονιάς εργάστηκαν με ζήλο  και ενθουσιασμό  στα προγράμματα Etwinning  του σχολείου μας.

Η Εθνική Υπηρεσία Etwinning που αξιολόγησε τα προγράμματα μας εστίασε στα ακόλουθα θετικά τους χαρακτηριστικά:

Τα  προγράμματα είχαν  μία πολύ ενδιαφέρουσα θεματολογία και δραστηριότητες κατάλληλες για την ηλικία και τα ενδιαφέροντα των μαθητών.

Πιο συγκεκριμένα, στα θετικά τους στοιχεία συμπεριλαμβάνονται:
– η πολύ καλή ενσωμάτωση τους  στο μάθημα των Αγγλικών
– οι πολύ ενδιαφέρουσες δραστηριότητες και δημιουργίες των μαθητών

– η ενεργή συμμετοχή των μαθητών σε όλες τις δράσεις
– η συνεργασία και επικοινωνία ανάμεσα στους εταίρους, καθώς πολλές από τις δράσεις    έγιναν συνεργατικά
– η πολύ καλή επικοινωνία ανάμεσα στους μαθητές στις online συναντήσεις
– η καλή οργάνωση του Twinspace με επαρκείς περιγραφές των δράσεων
– η πολύ καλή τεκμηρίωση των δράσεων με φωτογραφίες κάθε φορά

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας, στις καθηγήτριες των Αγγλικών κ. Βορεοπούλου Αγγελική και κ. Κεσίδου Ευγενία που συντόνισαν και υλοποίησαν τα έργα Etwinning, αλλά και σε όλους τους Ευρωπαίους συνεργάτες μας!