ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟΤΙΜΗΣΗΣ ΣΧΕΔΙΟΥ ΔΡΑΣΗΣ
Ολοκληρώνοντας την υλοποίηση του Σχεδίου Δράσης ” Χτίζω γέφυρες να μπω στο μεγάλο το σχολειό” πήραμε συνέντευξη από τους μαθητές μας και συμπληρώσαμε ερωτηματολόγια αποτιμώντας τα αποτελέσματα της δράσης
Ολοκληρώνοντας την υλοποίηση του Σχεδίου Δράσης ” Χτίζω γέφυρες να μπω στο μεγάλο το σχολειό” πήραμε συνέντευξη από τους μαθητές μας και συμπληρώσαμε ερωτηματολόγια αποτιμώντας τα αποτελέσματα της δράσης
Κατά την εφαρμογή του σχεδίου δράσης της φετινής σχολικής χρονιάς “Χτίζω γέφυρες να μπω στο μεγάλο το σχολειό” όπου ασχοληθήκαμε με την προετοιμασία των νηπίων για ομαλή μετάβαση στο Δημοτικό προέκυψαν δημιουργίες των μαθητών/τριών βάση των δράσεων που υλοποιήθηκαν. Οι δημιουργίες τους αποτελούν ένα ξεχωριστό φάκελο μαθητή (portfolio) που θα παραλάβουν στο τέλος της χρονιάς.
Για το σχέδιο δράσης που υλοποιήσαμε καλύφθηκαν οι επιμορφωτικές μας ανάγκες μας με την παρακολούθηση της ενδοσχολικής επιμόρφωσης που διοργανώθηκε με πρωτοβουλία της προϊσταμένης διάρκειας 15 ωρών από τον ΕΕΠΕΚ εγκεκριμένο από το ΙΕΠ με τίτλο «Το κρυμμένο μυστικό της ιστορίας». Η επιμόρφωση σχετίζεται με τη σημασία της ενδυνάμωσης των μαθητών ως προς τη συναισθηματική
Αγαπητοί γονείς,
στα πλαίσια του σχεδίου δράσης που υλοποιήσαμε την φετινή σχολική χρονιά με θέμα την ομαλή μετάβαση των νηπίων στο Δημοτικό Σχολείο σας παραθέτουμε στον παρακάτω σύνδεσμο υλικό βοηθητικό για την υποστήριξη των παιδιών σας :
Συμμετέχουμε στο μαθητικό φεστιβάλ Αγίας Παρασκευής με θέμα “Οι (ει) δικοί μας φίλοι” με εικαστική δημιουργία στέλνοντας το μήνυμα “όλοι διαφορετικοί όλοι μοναδικοί”
» Διαβάστε περισσότερα
Στα πλαίσια του προγράμματος για την Ανακύκλωση επισκέφθηκε σήμερα το σχολείο μας το φορτηγό ανακύκλωσης της Green city. Μιλήσαμε για την ανακύκλωση και τον ορθό τρόπο διαλογής των ανακυκλώσιμων υλικών. Διαχωρίσαμε τα υλικά που έφεραν τα παιδιά από το σπίτι και κάθε παιδί κατονόμασε το κάθε υλικό (πλαστικό, γυαλί, χαρτί, ύφασμα, ηλεκτρική συσκευή, μπαταρίες, έλαια)
Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες!
Στην αυλή μας κάθε γονιός ψάχνει το λουλουδάκι του! Φτιάξαμε ανθοδέσμη και λουλούδια να προσφέρουμε στη μαμά μας! » Διαβάστε περισσότερα
ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΔΕΤΥΕΡΑ 22 ΜΑΙΟΥ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΥΠΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ
Διοργανώσαμε ενημερωτική ομιλία για τους γονείς των μαθητών του σχολείου μας όπου Λογοθεραπεύτρια μίλησε για τη μετάβαση των νηπίων στο Δημοτικό και πώς οι γονείς και οι εκπαιδευτικοί μπορούν να την κάνουν πιο ομαλή.
Συνεχίζουμε να ανακυκλώνουμε και τον Μάιο!
Ανακυκλώνουμε και δημιουργούμε νέες εργασίες!
Παλιοί χάρτες γίνονται πεταλούδες!