Άρθρα ανά μήνα: Δεκέμβριος 2022
ΔΡΑΣΗ: 2η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΚΑΛΑΝΤΑ
Στα πλαίσια του προγράμματος προετοιμασίας για μετάβαση των νηπίων στο Δημοτικό Σχολείο πραγματοποιήσαμε επίσκεψη στο γειτονικό 7ο Δημοτικό Σχολείο όπου συναντηθήκαμε στην αίθουσα εκδηλώσεων με τα τμήματα της Α Δημοτικού, είπαμε κάλαντα και ανταλλάξαμε ευχές και κεράσματα!
ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΜΕ ΣΤΟΛΙΔΙΑ ΑΠΟ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΩΝ
Στα πλαίσια του περιβαλλοντικού προγράμματος που υλοποιούμε στο Νηπιαγωγείο μας, ανακυκλώνουμε πλαστικές συσκευασίες, τις μετατρέπουμε σε χριστουγεννιάτικα στολίδια και στολίζουμε το δέντρο της γειτονικής μας πλατείας.
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ
Στολίζουμε το σχολείο μας με δημιουργίες από τα χέρια των παιδιών, τραγουδάμε και γιορτάζουμε!