Την Παρασκευή ασχοληθήκαμε με τον προσανατολισμό και τις έννοιες του χώρου ( μπροστά, πίσω, δίπλα, επάνω, κάτω, ανάμεσα). Τα παιδιά συμπλήρωσαν και ένα φύλλο εργασίας που το δανειστήκαμε από το blog – Στάση: Νηπιαγωγείο (εδώ) και το επεξεργαστήκαμε λιγάκι. Τυπώσαμε σε χαρτί Α3 ,για περισσότερο χώρο εργασίας και κατανόησης των χωρικών εννοιών από τα παιδιά,μεταφερόμενες από τη βιωματική κατανόηση στην εικονική.Επίσης τυπώσαμε την έννοια “ανάμεσα σε δύο” εις διπλούν.
Τα φύλλα εργασίας:
Πρόσφατα σχόλια