Η ετήσια προγραμματισμένη επίσκεψη του οδοντίατρου

Δεκ 20167

Σήμερα επισκέφτηκε το νηπιαγωγείο μας η οδοντίατρος κα Α. Αργύρη στα πλαίσια του προγράμματος  οδοντιατρικής πρόληψης στα σχολεία για τη σχολική χρονιά 2016-2017. Ενημέρωσε τα παιδιά για τους κανόνες της στοματικής υγιεινής, για τα ευεργετικά αποτελέσματα της υγιεινής διατροφής στα δόντια μας καθώς και για την αναγκαιότητα της επίσκεψης  μας στον οδοντίατρο σε τακτά χρονικά διαστήματα για τη διατήρηση του φωτεινότερου χαμόγελου μας!!!!!

Εξέτασε ένα ένα τα παιδιά και παρέδωσε στο καθένα σημείωμα με τις παρατηρήσεις και τις επισημάνσεις της  σε ποιο κομμάτι της οδοντιατρικής πρόληψης  πρέπει να δώσουν προσοχή οι γονείς του καθενός.

Εξετάστηκαν όσα παιδιά είχαν προσκομίσει το ανάλογο έντυπο αποδοχής της συμμετοχής τους στο πρόγραμμα.

Εικόνα7

Εικόνα1 Εικόνα2 Εικόνα3

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ετήσια προγραμματισμένη επίσκεψη του οδοντίατρου