6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ-ΔΗΛΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι το 6ο Γυμνάσιο-Πειραματικό θα λειτουργήσει από το σχολικό έτος 2021-22 και εξής στο κτίριο στο οποίο στεγάζεται σήμερα το 4ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης, στο κεντρικό σχολικό συγκρότημα της πόλης μας.

Κατόπιν τούτου παρακαλούμε να μας δηλώσετε το ενδιαφέρον σας για την εγγραφή του παιδιού σας στην Α’ τάξη του Πειραματικού Γυμνασίου.

Η οριστική εγγραφή του παιδιού σας θα γίνει με ηλεκτρονικό τρόπο σε ηλεκτρονική πλατφόρμα για την οποία και θα σας ενημερώσουμε προσεχώς.

Η παρακάτω αίτηση έχει θέση υπεύθυνης δήλωσης.

Παρακαλείσθε να συμπληρώσετε την αίτηση μέχρι την Πέμπτη 27/05/21 ώστε την επόμενη ημέρα να προβούμε στην συγκέντρωση των στοιχείων όπως αυτά απαιτούνται από το Υπουργείο Παιδείας & Θρησκευμάτων.

Παρακαλώ να αποσταλεί η αίτηση στην υπηρεσιακή ηλεκτρονική διεύθυνση του 6ου Γυμνασίου μέχρι την Πέμπτη το βράδυ.

Ισηδωρίδου Ευδοξία