Οδηγίες εγγραφής μαθητών Στ΄ τάξης στο Γυμνάσιο

Αγαπητοί γονείς

Οι μαθητές της Στ΄ τάξης γράφονται άμεσα στο Γυμνάσιο της περιοχής τους,   το σχολείο έστειλε τους ΤΙΤΛΟΥΣ ΣΠΟΥΔΩΝ στο Γυμνάσιο.

Οι μαθητές του 12ου Δημοτικού Σχολείου Αλεξανδρούπολης γράφονται στα Γυμνάσια: 4ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης, 5ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης και  6ο Πειραματικό Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης, 1ο Γυμνάσιο και 3ο Γυμνάσιο. Οι μαθητές έχουν ήδη ενημερωθεί σε ποιο γυμνάσιο θα γίνει η εγγραφή τους.

Οδηγίες εγγραφής μας έχουν στείλει μόνο το  για τους μαθητές που   γράφονται στο 4ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης   και το 5ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης  για τα υπόλοιπα θα μιλήσετε με τη διεύθυνση του κάθε γυμνασίου.

4ο Γυμνάσιο: Οι γονείς  να προσέλθουν κατά τις ώρες 9:00 με 13:00 στις 26 Ιουνίου.

Μπορείτε να δείτε αναλυτικά τις οδηγίες εδώ:ΔΙΑΔΙΑΚΑΣΙΑ-ΕΓΓΡΑΦΩΝ-ΔΗΜΟΤΙΚΑ-2024.pdf

5ο Γυμνάσιο: Σας παρακαλούμε να διαβάσετε προσεκτικά την επιστολή που θα βρείτε αναρτημένη στον παρακάτω υπερσύνδεσμο και να προβείτε εγκαίρως στις απαιτούμενες ενέργειες, όπως περιγράφονται σ’ αυτήν, ώστε να ολοκληρώσετε απρόσκοπτα την εγγραφή του παιδιού σας στο 5ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης – Ελένη Φιλιππίδη.

Λεπτομέρειες μπορείτε να δείτε και στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Καλή συνέχεια στο ταξίδι της γνώσεις στου μαθητές μας !!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για την συνεργασία και σας εύχομαι καλό καλοκαίρι!

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Χρυσούλα Μπουτζιλούδη