“Σχολείο και Οικογένεια” – Ενημέρωση γονέων από την Δ.Π.Ε. Έβρου

2023 12 21 alexpolis oikogeneias 1

Την  Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου, διοργανώθηκε με επιτυχία  από την Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Έβρου  σε συνεργασία με το Π.Τ.Δ.Ε. Δ.Π.Θ σε ενημερωτική εκδήλωση-συζήτηση με θέμα: “Σχολείο και Οικογένεια”. H  Διευθύντρια του Σχολείου και ο Σύλλογος γονέων του Σχολείου μας συμμετείχε στη συνάντηση αυτή.

Μπορείτε να δείτε  στο σχετικό άρθρο  περισσότερες λεπτομέρειες καθώς και το δελτίο τύπου και τις παρουσιάσεις τις εκδήλωσης ( Ενημερωτικό άρθρο)

Μετά την συνάντηση δημιουργήθηκε  ενημερωτικό υλικό που επιμελήθηκε η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ιωάννα Μανάφη.

Το υλικό είναι μια σύντομη εισαγωγική παρουσίαση για το θέμα «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο για οικογένειες και παιδιά», στο τέλος της οποίας εμπεριέχεται σύνδεσμος που οδηγεί σε μια συλλογή χρήσιμων διαδικτυακών πηγών με ειδήσεις, πληροφορίες, βίντεο, κείμενα κά. σχετικών με το θέμα.

παραθέτουμε και τον σύνδεσμο παρακάτω για ενημέρωση των γονέων Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

Στην  συνέχεια των παραπάνω δράσεων θα γίνει και ημερίδα με σχετικό θέμα με πιο πιθανή ημερομηνία στις 18 Μαρτίου 2024.  Θα ενημερωθούν οι γονείς του σχολείου με  νέα ανακοίνωση.