Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε ότι την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023 στο ζωντανό πρόγραμμα του European School Radio θα ακουστούν τρία εορταστικά τραγούδια που ηχογράφησαν οι μαθητές των τμημάτων Ε1, Ε3 και Δ2 του Σχολείου μας. Η ηχογράφηση έγινε στα πλαίσια του προγράμματος eTwinning με τίτλο “Christmas Choir”, όπου σχολεία από την Ελλάδα και άλλες Ευρωπαϊκές χώρες τραγουδούν τις ευχές τους σε μια εκπομπή διάρκειας σχεδόν μιάμισης ώρας. Με βάση το πρόγραμμα θα ακουστούν από το σχολείο μας:
11.13 πμ – Σαράντα μέρες, σαράντα νύχτες – Κάλαντα Χριστουγέννων Θράκης
11.36 πμ – Feliz Navidad
12.00 μμ – Laßt uns froh und munter sein
Ο σύνδεσμος για να ακούσετε την εκπομπή είναι:
Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές που με αγάπη και ενθουσιασμό συμμετείχαν στο πρόγραμμα, όλους τους εκπαιδευτικούς!