Συμμετοχή στη δράση “Σερφάρετε με ασφάλεια μέσα από τα διαδικτυακά ραδιοκύματα”.

new logo full colors

Το 12ο Δημοτικό Σχολείο Αλεξανδρούπολης συμμετέχει ενεργά σε μία νέα ραδιοφωνική δράση αφιερωμένη στην Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2024  με τίτλο: “Σερφάρετε με ασφάλεια μέσα από τα διαδικτυακά ραδιοκύματα” η οποία διοργανώνεται από το  Διαδικτυακό Ραδιόφωνο European School Radio σε συνεργασία με το Διαπεριφερειακό Θεματικό Δίκτυο Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

Το σχολείο συμμετέχει με τη δημιουργία ραδιοφωνικού μηνύματος διάρκειας 30 δευτερολέπτων με οδηγίες για την ασφάλεια στο διαδίκτυο. Η δράση έχει διαγωνιστικό χαρακτήρα και το ραδιοφωνικό μήνυμα θα μεταδοθεί στις 6 Φεβρουαρίου 2024 στα πλαίσια των θεματικών παραγωγών για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου.

Ραδιοφωνικό σύντομο μήνυμα (πατήστε Αναπαραγωγή επεισοδίου, ο player βρίσκεται στο υποσέλιδο της ιστοσελίδας): Παρακαλώ για να ακούσετε το μήνυμα πατήστε εδώ.