“Επιμορφωτική συνάντηση με θέμα την υγεία”

Στο χώρο του σχολείου μας έγινε μια ενημερωτική συνάντηση για θέματα υγείας, πλαισιώνοντας τη θεματική προσέγγιση για το σώμα.
Οι ιώσεις, που απασχολούν τους χειμερινούς μήνες τις οικογένειες με μικρά παιδιά αλλά και τα ατυχήματα ήταν από τα σημαντικά θέματα που συζητήθηκαν.
Η συνάντηση υποστηρίχθηκε από την οθόνη προβολής που μας χορηγήθηκε πρόσφατα. Ευχαριστούμε θερμά!!!!

Προηγήθηκαν σύντομες παρουσιάσεις από τους εκπαιδευτικούς, τόσο για το καινοτόμο πολιτιστικό πρόγραμμα για την τέχνη όσο και για τη δημιουργία ακουστικής βιβλιοθήκης.

Οι εισηγητές, Αναστασία Αναστασίου,ειδικευόμενη παιδίατρος και Παντζαρτζής Κυριάκος, νοσηλευτής, έκαναν εξαιρετική δουλειά. Παρουσίασαν με σαφήνεια τα θέματα και έδωσαν απαντήσεις στα ερωτήματα των γονιών.

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο, τη διάθεση και το μοίρασμα της επιστημονικής τους γνώσης!