ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για τα σχολεία  ( 5ο και 11ο Δημοτ. Σχολεία Βύρωνα) , καθώς επίσης και για τα νηπιαγωγεία  (10ο και 11ο νηπιαγωγεία Βύρωνα) θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12/09/2022  και ώρα 9.30 π.μ. στο προαύλιο του συγκροτήματος των δημοτικών. Μετά το πέρας του Αγιασμού οι μαθητές θα αποχωρήσουν και θα παραμείνουν για λίγο οι μαθητές και οι γονείς της Α΄ τάξης για να γνωρίσουν την εκπαιδευτικό του τμήματος . Την Τρίτη οι μαθητές θα έρθουν κανονικά με τσάντα στο σχολείο για να παραλάβουν τα βιβλία και θα σχολάσουν οι μαθητές της  Α΄ τάξης στις 11.30, ενώ οι μαθητές των υπόλοιπων τάξεων στις 12.25 μ.μ. . Από την Τετάρτη θα λειτουργήσει κανονικά και η πρωινή ζώνη και το ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου. Οι μαθητές για την πρωινή ζώνη θα προσέρχονται στο σχολείο καθημερινά από τις  7.00 έως τις 7.15 . Οι μαθητές  που δεν παρακολουθούν το ολοήμερο πρόγραμμα θα τελειώνουν τα μαθήματα  καθημερινά στις 13.15 μ.μ., ενώ όσοι μαθητές παρακολουθούν το ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου έχουν 2 αποχωρήσεις. Η πρώτη αποχώρηση γίνεται στις  2.55 μ.μ. και η δεύτερη αποχώρηση στις 16.00μ.μ.

Ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική χρονιά για όλους  μας και καλωσορίζουμε ιδιαίτερα τα φετινά πρωτάκια μας!4591 school

Τα σχόλια είναι κλειστά.