11ο Δ.Σ. Βύρωνα

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ,

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ. ΕΓΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟ 2015.  ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΣΧΟΛΕΙΑ     ( 11ο  ΚΑΙ  5ο ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΒΥΡΩΝΑ)  ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟ 1/03/2021 ΕΩΣ ΚΑΙ 20/03/2021, ΑΠΟ ΤΙΣ    8:30  ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10:30 ΑΠΟ ΤΟ 5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΥΡΩΝΑ.

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ:

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας με επίσημη μετάφραση μόνο για τους αλλοδαπούς μαθητές. Για τους υπόλοιπους μαθητές το έγγραφο αναζητείται από τη σχολική μονάδα και δεν προσκομίζεται από τους γονείς.
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή.
  3. Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας ( λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ, Φορολογική Δήλωση , συμφωνητικό ενοικίου θεωρημένο από την Εφορία).
  4. Επίδειξη βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  5. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.
  6. Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα των στοιχείων του μαθητή.( Προσκομίζεται με την εγγραφή)

Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή  πρέπει να προσκομιστεί το αργότερο μέχρι τον Μάιο του 2021.

Τα δικαιολογητικά εγγραφής των αλλοδαπών μαθητών πρέπει να είναι επίσημα μεταφρασμένα από το Ελληνικό Υπουργείο Εξωτερικών

Η Διεύθυνση του σχολείου

13 Σεπτεμβρίου 2020
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΩΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΣΚΑΣ

ΣΩΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΣΚΑΣ

ΟΠΩΣ ΗΔΗ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ Η ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΣΚΑΣ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΣΚΑΣ ΠΑΤΗΣΤΕ07https://blogs.sch.gr/11dimvyr/files/2020/09/07-3.pdf

11 Σεπτεμβρίου 2020
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΓΙΑΣΜΟΣ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ,

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΟΣ ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2020-2021 ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 14/09/2020 ΣΤΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΤΙΣ

9:00π.μ. ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΘΟΥΝ ΤΜΗΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΧΘΕΙ Ο ΣΥΓΧΡΩΤΙΣΜΟΣ. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΘΑ ΠΡΟΣΕΛΘΟΥΝ  ΠΡΩΤΑ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΩΝ Ε΄ΚΑΙ ΣΤ΄ΤΑΞΕΩΝ ΣΤΙΣ 8:30 ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΙΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ. ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΡΟΣΕΛΘΟΥΝ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΩΝ Γ΄ΚΑΙ Δ΄ΤΑΞΕΩΝ ΣΤΙΣ 8:40 ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ  Α΄ΚΑΙ Β΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΙΣ 8:50. Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ Ο ΙΕΡΕΑΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ.  ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Α΄ΤΑΞΗΣ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΛΑΒΟΥΝ ΣΑΦΕΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ, ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ. ΒΙΒΛΙΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ. Η ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΕ ΜΑΣΚΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥΣ. ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΙΑΣΜΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΜΗΜΑΤΙΚΑ ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΙΑ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ.

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Ο ΣΥΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΤΟΥ 11ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

28 Ιουνίου 2020
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2020-2021