11ο Δ.Σ. Βύρωνα

13 Ιανουαρίου 2019
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΝΑΒΟΛΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ

ΑΝΑΒΟΛΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ

Αγαπητοί γονείς, επειδή το σχολείο αύριο Δευτέρα 14/1/2019 θα παραμείνει κλειστό λόγω της συμμετοχής των εκπαιδευτικών του σχολείου στην απεργία, δε θα πραγματοποιηθεί και η επίσκεψη των μαθητών της Α΄τάξης στο θέατρο Ιλίσια.

13 Ιανουαρίου 2019
από 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΥΡΩΝΑ
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ 11ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ 11ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι αύριο Δευτέρα 14/1/2019 οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας συμμετέχουν στην απεργία που προκήρυξε η ΔΟΕ και που αφορά στην κατάθεση και ψήφιση του νομοσχεδίου για τους  διορισμούς των εκπαιδευτικών.

7 Ιανουαρίου 2019
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ

12 Νοεμβρίου 2018
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου θα πραγματοποιηθεί από τους μαθητές της Ε΄Δημοτικού την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου 2018 στις 8:30΄στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου και θα διαρκέσει περίπου μία ώρα. Όσοι μαθητές παρακολουθήσουν τη γιορτή θα αποχωρήσουν από το σχολείο με τη συνοδεία των γονέων τους.

4 Νοεμβρίου 2018
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018

ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018

Αγαπητοί γονείς,  την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2018,  το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω των εκλογών που θα πραγματοποιηθούν για την ανάδειξη των αιρετών στα υπηρεσιακά συμβούλια των εκπαιδευτικών.

23 Οκτωβρίου 2018
από 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΥΡΩΝΑ
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχολική νοσηλεύτρια

Σχολική νοσηλεύτρια

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα  Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018, στο προσωπικό του σχολείου μας προστίθεται και η κ. Φαρμάκη Ειρήνη, σχολική νοσηλεύτρια.

23 Οκτωβρίου 2018
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2018

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2018

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι η καθιερωμένη σχολική γιορτή για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου,  την οποία παρουσιάζουν οι μαθητές της Δ΄Δημοτικού με την εκπαιδευτικό τους κ. Κομεσσαρίου Χαρά θα γίνει την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018 στις 8:30΄-9:30΄ περίπου στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Οι μαθητές που θα παρακολουθήσουν τη γιορτή θα αποχωρήσουν από το σχολείο με τη συνοδεία των γονέων τους.

15 Οκτωβρίου 2018
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΟΜΙΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 28η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΟΜΙΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 28η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

13 Οκτωβρίου 2018
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΣΦΑΛΕΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

ΑΣΦΑΛΕΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί

Με την ευκαιρία της νέας σχολικής χρονιάς θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για το νέο εκπαιδευτικό υλικό από το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ για την ενδυνάμωση της γνώσης ασφαλούς πλοήγησης των παιδιών. Περιλαμβάνει lesson plans, quizzes, animated video, φυλλάδια, παρουσιάσεις, αφίσες και οπτικοποιημένες συμβουλές για γονείς.

Το νέο υλικό είναι διαθέσιμο εδώ : https://saferinternet4kids.gr/yliko/back-to-school-2018/

Δείτε περισσότερα στο https://internet-safety.sch.gr/index.php/articles/teach/item/812-b2s

Σας ευχόμαστε μια καλή σχολική χρονιά.

Η ομάδα του Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου www.saferinternet4kids.gr

7 Οκτωβρίου 2018
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΣΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΤΣΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Αγαπητοί γονείς

Στα πλαίσια του προγράμματος «Τσάντα στο σχολείο», ο Σύλλογος Διδασκόντων του 11ου Δημ. Σχολείου Βύρωνα αποφάσισε ότι τα παιδιά θα αφήσουν την τσάντα στο σχολείο την Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2018 και την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018. Από εδώ και στο εξής η δράση αυτή θα πραγματοποιείται δύο φορές κάθε μήνα και συγκεκριμένα κάθε δεύτερο και τελευταίο Σαββατοκύριακο κάθε μήνα. Η δράση αυτή υλοποιείται με σεβασμό στις ανάγκες της παιδικής ηλικίας με γνώμονα την πολύπλευρη ανάπτυξη των παιδιών της σχολικής ηλικίας (συναισθηματική, κοινωνική, και ψυχοκινητική) και με σκοπό να στηρίξει ουσιαστικά τον μειωμένο χρόνο δημιουργικής επαφής και επικοινωνίας γονέων-παιδιών.