12 Μαρτίου 2024
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακοίνωση για την 25η Μαρτίου

Ανακοίνωση για την 25η Μαρτίου

25 μαρτιου

1. Την Παρασκευή 22 Μαρτίου οι μαθητές όλων των τάξεων θα έρθουν κανονικά όπως κάθε μέρα στο σχολείο στις 08.15. Tα παιδιά της Στ΄ τάξης και των δυο σχολείων έχουν ετοιμάσει μια γιορτή / εκδήλωση για την επέτειο της 25ης Μαρτίου και θα την παρουσιάσουν στους μαθητές των υπόλοιπων τάξεων του σχολείου. Οι γονείς θα φέρουν τα παιδιά τους στις 08.15 και θα τα παραλάβουν στις 09.45

• από την κεντρική είσοδο (Α΄, Β΄, Γ΄ τάξεις)
  • από την κάτω είσοδο (Δ΄, Ε΄, Στ΄) .

Εκείνη την ημέρα δε θα λειτουργήσουν ούτε η πρωινή ζώνη ούτε το ολοήμερο.

2. Τη Δευτέρα 25η Μαρτίου, η σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα έρθουν στον προαύλιο χώρο του ναού της Αγίας Τριάδος στις 15 και με τη συνοδό δασκάλα κ. Κουτσουκανίδου Τίνα θα παραστούν στη δοξολογία.

Οι υπόλοιποι μαθητές της παρέλασης θα έρθουν στο προαύλιο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα στις  10.45  και με συνοδούς τις δασκάλες κ. Διολέτη Ηλιάνα και κ. Αλεβίζου Νατάσα θα μεταβούν στον χώρο της παρέλασης.

Από τη Δ/νση του Σχολείου

12 Μαρτίου 2024
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακοίνωση για τις Απόκριες

Ανακοίνωση για τις Απόκριες

ΑΠΟΚΡΙΕΣ
Αγαπητοί γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 15/3 τις δυο τελευταίες ώρες θα γίνει αποκριάτικη γιορτή κι αν ο καιρός το επιτρέψει, τα παιδιά των 5ου & 11ου Δημοτικών Σχολείων Βύρωνα θα χορέψουν το παραδοσιακό γαϊτανάκι.
Τα παιδιά μπορούν, αν θέλουν, να έρθουν ντυμένα με τις αποκριάτικες στολές τους από το πρωί χωρίς όμως χαρτοπόλεμο, σπρέι, σπαθιά κι αιχμηρά αντικείμενα.
Καλή αποκριά σε όλες και όλους!!!

8 Μαρτίου 2024
από 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΥΡΩΝΑ
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Ο Ρομπέν των θαλασσών και οι Νταήδες του βυθού”

“Ο Ρομπέν των θαλασσών και οι Νταήδες του βυθού”

Η συγγραφέας και παιδαγωγός Γιώτα Αλεξάνδρου θα επισκεφθεί το 11ο Δημοτικό Σχολείο Βύρωνα και θα πραγματοποιήσει βιωματικά εργαστήρια φιλαναγνωσίας για τον ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟ με αφορμή το βιβλίο της:
“Ο Ρομπέν των θαλασσών και οι Νταήδες του βυθού”
Πέμπτη 14/3 (Β΄ τάξη)
Πέμπτη 21/3 (Δ΄ τάξη)
Παρασκευή 29/3 (Ε΄ τάξη)
 Roben prosklisi C instagramνταιδες

27 Φεβρουαρίου 2024
από 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΥΡΩΝΑ
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακοίνωση για τις εγγραφές

Ανακοίνωση για τις εγγραφές

Λήψη αρχείου

ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2024-25 ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΦΕΤΟΣ

ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

ΑΠΌ ΤΗΝ 1η ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 20η ΜΑΡΤΙΟΥ

(ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΩΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 08.15 -09.40)

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ, ΑΦΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΜΑΣ, ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΣΧΟΛΕΙΑ Ή ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΧΟΛΕΙΩΝ:

ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΔΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ:

1 Υπεύθυνη δήλωση στοιχείων και Αίτηση προς το σχολείο
2 Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή (Φωτοτυπία τα εμβόλια)
3 Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας του μαθητή

(ΔΕΗ ή άλλος πάροχος, ΕΥΔΑΠ, ή Εκ. Εφορίας).

4 Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου
5 ΑΔΥΜ    (δίνεται από το δημοτικό)
6 ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ (προαιρετικά)
7 Πιστοποιητικό γέννησης*  (Σε περίπτωση που δε βρεθεί από το σύστημα myschool)

ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΙΤΗΣΕΙΣ (ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ 1 & 3) ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ.

ΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΕΤΕ ΕΓΚΑΙΡΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΤΟΥΝ ΣΕ ΣΥΝΤΟΜΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.

ΘΑ ΕΙΣΕΡΧΕΣΤΕ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΙΣΟΔΟ.

ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2107648708 – 2107654519