11ο Δ.Σ. Βύρωνα

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ 11ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ 11ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι η τελετή λήξης του 11ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 29 Μαϊου 2019 και ώρα 8:30΄μ.μ. στο μικρό Θέατρο Βράχων. Η μουσικοκινητική μας παράσταση είναι αφιερωμένη στον ποιητή Νίκο Γκάτσο. Την Τετάρτη δεν θα λειτουργήσει το σχολείο κατά τη διάρκεια της πρωινής βάρδιας ούτε και το ολοήμερο πρόγραμμα, καθώς θα γίνει μεταφορά ωραρίου για το απόγευμα. Οι μαθητές θα  πρέπει να προσέλθουν στον χώρο του θεάτρου στις 8:οο΄μ.μ. συνοδευόμενοι από τους γονείς τους και θα αποχωρήσουν μετά το τέλος της γιορτής  με τους γονείς τους.

9 Μαΐου 2019
από 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΥΡΩΝΑ
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΡΟΖΑ ΙΜΒΡΙΩΤΗ

ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΡΟΖΑ ΙΜΒΡΙΩΤΗ

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 14/5/2019 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό, λόγω της συμμετοχής των εκπαιδευτικών στη συνέλευση και τις εκλογές του Συλλόγου εκπαιδευτικών Ρόζα Ιμβριώτη.

9 Μαΐου 2019
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΣΤΡΟΒΡΑΔΙΑ

ΑΣΤΡΟΒΡΑΔΙΑ

Αγαπητοί γονείς,  σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 13/5/2019 στις 20:00΄μ.μ. στο προαύλιο των 6ου και 7ου Δημ. Σχολείων Βύρωνα θα γίνει εκδήλωση με ομιλητές από την Αστρονομική Ένωση Σπάρτης και οι μαθητές προσκαλούνται να θαυμάσουν τον έναστρο ουρανό μέσα από τα τηλεσκόπιά τους.

13 Απριλίου 2019
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΔΗΜΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΔΗΜΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι η τελετή λήξης του Παιδικού και Νεανικού Φεστιβάλ Δήμου Βύρωνα θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 14/4/2019 στις 5:30΄στον Δημοτικό Κινηματογράφο Νέα Ελβετία (Λουΐζα). Οι μαθητές του Γ1 που συμμετέχουν στο Παιδικό Φεστιβάλ θα πρέπει να βρίσκονται στον χώρο στις  5:40΄- 5:45΄προκειμένου να έχουν χρόνο για να ντυθούν και να προετοιμαστούν για το δρώμενο που θα παρουσιάσουν.

12 Απριλίου 2019
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι την Κυριακή 14/4/2019 το 11ο Δημ. Σχολείο Βύρωνα συμμετέχει στο κλείσιμο του παιδικού Φεστιβάλ του Δήμου μας. Παρουσιάζει ένα κομμάτι από την συνολική σχολική καλοκαιρινή γιορτή του Σχολείου που είναι αφιερωμένη στον σημαντικό Έλληνα ποιητή Νίκο Γκάτσο.

Με τη δουλειά του γυμναστή του σχολείου μας κ. Νάση Ιωάννη και της εκπαιδευτικού της  Γ΄τάξης κ. Μακρή Δήμητρας θα παρουσιαστεί η μουσικοκινητική παράσταση από τους μαθητές της Γ1 τάξης με θέμα  «Ο εφιάλτης της Περσεφόνης» και «Μια Κεφαλλονίτισσα» μελοποιημένα ποιήματα του Νίκου Γκάτσου.

Φυσικά το καλοκαίρι θα παρουσιαστεί η συνολική σχολική γιορτή του σχολείου μας που είναι αφιερωμένη στην ποίηση του Νίκου Γκάτσου και με τη συμβολή όλων των εκπαιδευτικών  και των μαθητών όλων των τάξεων του σχολείου μας  η οποία και θα πραγματοποιηθεί στο θέατρο Βράχων στις 29 /5/2019.

9 Φεβρουαρίου 2019
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ΤΣΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Η ΤΣΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Αγαπητοί γονείς,

Στα πλαίσια της δράσης  «Η  τσάντα στο σχολείο» που πραγματοποιείται με βάση την υπ’ αρ. Φ.7/ΦΜ/199107/Δ1/27-8-2018 εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ για την υλοποίηση της δράσης  «Η τσάντα στο σχολείο» , ο Σύλλογος Διδασκόντων του 11ου Δημ. Σχ. Βύρωνα αποφάσισε την παραμονή της τσάντας στο σχολείο για το νέο έτος στις εξής ημερομηνίες:

Παρασκευή 8/2/2019,   Παρασκευή 22/2/2019,

Παρασκευή 15/32019, Παρασκευή 29/3/2019,

Παρασκευή 5/4/2019, Παρασκευή  12/4/2019,

Παρασκευή 17/5/2019, Παρασκευή 31/5/2019

13 Ιανουαρίου 2019
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΝΑΒΟΛΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ

ΑΝΑΒΟΛΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ

Αγαπητοί γονείς, επειδή το σχολείο αύριο Δευτέρα 14/1/2019 θα παραμείνει κλειστό λόγω της συμμετοχής των εκπαιδευτικών του σχολείου στην απεργία, δε θα πραγματοποιηθεί και η επίσκεψη των μαθητών της Α΄τάξης στο θέατρο Ιλίσια.

13 Ιανουαρίου 2019
από 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΥΡΩΝΑ
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ 11ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ 11ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι αύριο Δευτέρα 14/1/2019 οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας συμμετέχουν στην απεργία που προκήρυξε η ΔΟΕ και που αφορά στην κατάθεση και ψήφιση του νομοσχεδίου για τους  διορισμούς των εκπαιδευτικών.

7 Ιανουαρίου 2019
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ

12 Νοεμβρίου 2018
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου θα πραγματοποιηθεί από τους μαθητές της Ε΄Δημοτικού την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου 2018 στις 8:30΄στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου και θα διαρκέσει περίπου μία ώρα. Όσοι μαθητές παρακολουθήσουν τη γιορτή θα αποχωρήσουν από το σχολείο με τη συνοδεία των γονέων τους.