ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ,

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ. ΕΓΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟ 2015.  ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΣΧΟΛΕΙΑ   ( 11ο  ΚΑΙ  5ο ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΒΥΡΩΝΑ)  ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟ 1/03/2021 ΕΩΣ ΚΑΙ 20/03/2021, ΑΠΟ ΤΙΣ    8:30  ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10:30 ΑΠΟ ΤΟ 5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΥΡΩΝΑ.

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ:

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας με επίσημη μετάφραση μόνο για τους αλλοδαπούς μαθητές. Για τους υπόλοιπους μαθητές το έγγραφο αναζητείται από τη σχολική μονάδα και δεν προσκομίζεται από τους γονείς.
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή.
  3. Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας ( λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ, Φορολογική Δήλωση , συμφωνητικό ενοικίου θεωρημένο από την Εφορία).
  4. Επίδειξη βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  5. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.
  6. Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα των στοιχείων του μαθητή.( Προσκομίζεται με την εγγραφή)

Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή  πρέπει να προσκομιστεί το αργότερο μέχρι τον Μάιο του 2021.

Τα δικαιολογητικά εγγραφής των αλλοδαπών μαθητών πρέπει να είναι επίσημα μεταφρασμένα από το Ελληνικό Υπουργείο Εξωτερικών

Η Διεύθυνση του σχολείου

Τα σχόλια είναι κλειστά.