ΤΡΩΩ ΥΓΙΕΙΝΑ- ΑΛΛΑΖΩ ΖΩΗ
Συνεργατική συμμετοχή με το 24ο Νηπιαγωγείο Καλαμάτας στο διαγωνισμό: «Τα Σχολεία ως Ζωντανά Εργαστήρια για το μετασχηματισμό του διατροφικού συστήματος» με Έπαθλο τη Συμμετοχή στο Ευρωπαϊκό Θερινό Σχολείο Επιμόρφωσης FutureFoods (30-6-2024 έως 5-7-2024 ) που διοργανώνει η Ελληνογερμανική Αγωγή σε συνεργασία με το Eθνικό Δίκτυο: «ΔΙΑΤΡΟΦΗ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ και ΥΓΕΙΑ» του Κέντρου Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία Ιεράπετρας – Νεάπολης. Το βίντεο της συμμετοχής μας βραβεύτηκε και θα συμμετέχουμε στο θερινό σχολείο μία εκπαιδευτικός από το κάθε νηπιαγωγείο.
Δείτε το βίντεο…