ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

presentasion.a

presentasion.b

Την Παρασκευή 26-4-2024 πραγματοποιήθηκαν αθλητικές κινητικές δραστηριότητες στο πλαίσιο της 4ης Ολυμπιακής εβδομάδας. Οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων συμμετείχαν στη διεξαγωγή ολυμπιακών αθλημάτων του στίβου (αγώνες δρόμου 80μ. Και 1.000μ, σκυταλοδρομία 4×80μ., άλμα σε μήκος άνευ φοράς, ρίψη σφαίρας-μπαλάκι) υπό την εποπτεία του εκπαιδευτικού Σταύρου Παναγιώτη (ΠΕ11).

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2024-25

Προκήρυξη εισαγωγής σπουδαστών σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2024-2025

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΑΕΝ 2024

ΗΜΕΡΑ ΜΝΗΜΗΣ ΓΙΑ ΤΑ 57 ΘΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΤΡΑΓΩΔΙΑΣ ΣΤΑ ΤΕΜΠΗ

εικόνα Viber 2024 02 28 14 23 05 236

Την Τετάρτη 28-2-2024, στον ιερό ναό Εισοδίων της Θεοτόκου Φαρών, τελέστηκε λειτουργία και στην συνέχεια επιμνημόσυνη δέηση στην μνήμη των θυμάτων του δυστυχήματος στα Τέμπη. Το σχολείο μας συμμετείχε στη λειτουργία.

Μετά το τέλος της λειτουργίας οι μαθητές επέστρεψαν στο σχολείο και πραγματοποίησαν δράση στην μνήμη των 57 θυμάτων του τραγικού δυστυχήματος.

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ- ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΓΟΡΙΩΝ

Presentation1 1

Τη Δευτέρα 12-12-2024 πραγματοποιήθηκε αγώνας ποδοσφαίρου ανάμεσα στους μαθητές του Λυκείου Φαρών και του 7ου ΓΕΛ Πατρών. Νικητές αναδείχθηκαν οι μαθητές του 7ου ΓΕΛ Πατρών με σκορ 5-1.

Η ομάδα του σχολείου:

Πουρνατζής Γεώργιος (Α΄Λυκείου)

Στάμος Μάριος (Α΄Λυκείου)

Σωτηρακόπουλος Δημήτριος (Α΄Λυκείου)

Χριστόπουλος Γεώργιος (Α΄Λυκείου)

Βέρρας Άγγελος (Β΄Λυκείου)

Δημακόπουλος Παναγιώτης (Β΄Λυκείου)

Νικολακόπουλος Γεώργιος (Β΄Λυκείου)

Παπαδιονυσίου Γεώργιος (Β΄Λυκείου)

Παπανδρέου Γεώργιος (Β΄Λυκείου)

Φραντζής Παναγιώτης (Β΄Λυκείου)

Μπακογιάννης Δημήτριος (Γ΄Λυκείου)

Χριστοδουλόπουλος Αθανάσιος (Γ΄Λυκείου)

Τους μαθητές μας συνόδευσαν οι καθηγητές:  Σταύρου Παναγιώτης (γυμναστής) και ο Μηλιτσόπουλος Χρήστος (καθηγητής πληροφορικής) .

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές!

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ-ΒΟΛΕΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

Presentation1

Την Παρασκευή 9-2-2024 πραγματοποιήθηκε σχολικός αγώνας βόλευ ανάμεσα στις μαθήτριες του Λυκείου Φαρών και του ΓΕΛ Δεμενίκων. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο Παμπελλοπονησιακό γήπεδο Πατρών.

Το τελικό σκορ 2-0 υπέρ του ΓΕΛ Δεμενίκων.

Α  σετ: 25-14

Β σετ: 25-10

Η ομάδα του σχολείου μας:

Καρακάση Ανδριάννα (Α΄ Λυκείου)

Σωτηρακοπούλου Γρηγορία (Α΄Λυκείου)

Βέρρα Κλεονίκη (Β΄Λυκείου)

Κιτοσβίλι Νταιάνα (Β΄Λυκείου)

Σαμπανέι Τζέσικα (Β΄Λυκείου)

Σκιαδά Θεοδώρα (Β΄Λυκείου)

Φραντζή Παναγιώτα (Β΄Λυκείου)

Τους μαθητές συνόδευσαν:

Σταύρου Παναγιώτης (γυμναστής)

Ζαχαροπούλου Στέλλα (χημικός)

Κουτσοπούλου Νεκταρία (διευθύντρια)

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στον αγώνα!