Ιαν 10

Έρχονται οι…Χαμηλοί Καβαλάρηδες!! Τα Μουσικά αβγΑ του Μουσικού Σχολείου Βέροιας παρουσιάζουν την 4η εκπομπή τους!!

Τα Μουσικά αβγΑ του Μουσικού Σχολείου Βέροιας

παρουσιάζουν την 4η εκπομπή τους

…για τους λάτρεις της  κιθάρας και όχι μόνο!!

Η ραδιοφωνική ομάδα «Χαμηλοί Καβαλάρηδες» του Μουσικού Σχολείου Βέροιας θα σας παρουσιάσει μια εκπομπή αφιερωμένη στο ρεπερτόριο των κιθαριστικών συνόλων του Μουσικού Σχολείου Βέροιας  την Κυριακή 13 Ιανουαρίου στις 6 με 7 το απόγευμα στο πρώτο μαθητικό ραδιόφωνοEuropean School Radio.

Η εκπομπή περιλαμβάνει ηχογραφήσεις έργων που έχει παίξει σε συναυλίες η ορχήστρα «Φυγόκεντρες Δυνάμεις» και το κουαρτέτο κιθάρας «Τετρακτύς» και ένα μικρό αφιέρωμα σε αυτά τα δύο είδη μουσικών συνόλων (ορχήστρα και κουαρτέτο κιθάρας).

Είναι η πρώτη εκπομπή της ομάδας «Χαμηλοί Καβαλάρηδες» στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος του σχολείου μας για την παραγωγή ραδιοφωνικών εκπομπών που αναμεταδίδονται διαδικτυακά από το Μαθητικό ραδιόφωνο.

Συντονιστείτε μαζί μας την Κυριακή 13 Ιανουαρίου στις 6 με 7 το απόγευμα στο European School Radio!

Ακούστε μας και γράψτε τα σχόλια σας στο chat room του μαθητικού ραδιοφώνου!!!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2013/01/10/%ce%ad%cf%81%cf%87%ce%bf%ce%bd%cf%84%ce%b1%ce%b9-%ce%bf%ce%b9%e2%80%a6%cf%87%ce%b1%ce%bc%ce%b7%ce%bb%ce%bf%ce%af-%ce%ba%ce%b1%ce%b2%ce%b1%ce%bb%ce%ac%cf%81%ce%b7%ce%b4%ce%b5%cf%82-%cf%84%ce%b1/

1. Μυρτω

Ευχαριστουμε Ελπιζουμε να σας αρεσει

2. Γεωργία

Ανυπομονούμε να ακούσουμε τους χαμηλούς καβαλάρηδες!! Καλή επιτυχία παιδιά!!