Καλώς ήλθατε στο Δίκτυο Συνεργασίας Σχολικών Μονάδων!

Το 2021-2022, με πρωτοβουλία του 2ου Ν/Γ Καλυβίων και του 9ου Ν/Γ Παλλήνης δημιουργήθηκε Δίκτυο Συνεργασίας Σχολικών Μονάδων.  Σκοπός του δικτύου είναι η διαρκής  διεύρυνσή του  με σχολικές μονάδες που το επιθυμούν, στοχεύοντας στη διοργάνωση δράσεων με ποικίλη θεματολογία (πολιτισμός, τέχνη, περιβάλλον, επαγγελματική ανέλιξη εκπαιδευτικών, ψυχική ενδυνάμωση γονέων και άλλα).

Στη σελίδα με τίτλο: ” Δράσεις  Δικτύου Συνεργασίας Σχολικών Μονάδων” έχουν αναρτηθεί διάφορες θεματικές. Κάθε σχολική μονάδα μπορεί να υλοποιήσει δράσεις σχετικές με την ήδη υπάρχουσα θεματολογία ή να προτείνει νέες.

Οι προτάσεις – προσκλήσεις συμμετοχής των σχολικών μονάδων αναρτώνται στην σελίδα, “Νέα – Ενημερώσεις” καθώς και στην αντίστοιχη θεματική  κατηγορία

Την  ευθύνη για την ανάρτηση των άρθρων ( σύνταξη κειμένων και ανάρτηση φωτογραφιών) στην  ιστοσελίδα αυτή, έχουν αποκλειστικά και μόνο οι συντάκτες τους.