Οδηγίες ενόψει της έναρξης λειτουργίας των σχολικών μονάδων μετά τις διακοπές του Πάσχα

Λήψη αρχείου

Συγγραφή συνεργατικού  παραμυθιού με αναφορές στη  διαφορετικότητα, την ισότητα και τον αλληλοσεβασμό. Μια δράση στα πλαίσια του προγράμματος eTwinning: «Σταματώ τις διακρίσεις αποδέχομαι τον άλλο» (Υπ. εκπαιδευτικός: Παπαϊωάννου Κατερίνα – Τάξη Στ1)

Οι διακρίσεις και η αντιμετώπισή τους μέσα από τα βιβλία

Μια δράση στα πλαίσια του προγράμματος eTwinning «Σταματώ τις διακρίσεις αποδέχομαι τον άλλο» (Υπ. Εκπαιδευτικός: Παπαϊωάννου Κατερίνα – Τάξη Στ1)

Λήψη αρχείου

Επίσκεψη στο Εθνικό Ιστορικό Μουσείο

PhotoEditor 2022413225317536

Η Στ (1&2) τάξη του σχολείου μας πραγματοποίησε την Τετάρτη 13 Απριλίου 2022 εκπαιδευτική εκδρομή στο Εθνικό Ιστορικό Μουσείο. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθουν, από τη Διευθύντρια του σχολείου μας κα Κατσουγκρη, στις αίθουσες με τη μόνιμη έκθεση, να καθίσουν στα έδρανα του ιστορικού κοινοβουλίου, αλλά και να θαυμάσουν τον έφιππο ανδριάντα του Θεοδώρου Κολοκοτρώνη στον περίβολο του Μουσείου. Οι μαθητές ενθουσιάστηκαν πολύ μιας και ήταν η πρώτη εκπαιδευτική επίσκεψη της τρέχουσας σχολικής χρονιάς μετά από τρία σχεδόν χρόνια πανδημίας.

PhotoEditor 2022413225317536