“Ενημέρωση Μαθητών για Περιβαλλοντικά Θέματα”

Για ακόμη μια φορά, οι μαθητές του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για θέματα προστασίας του Περιβάλλοντος, από τον Προϊστάμενο της Διεύθυνσης Περιβάλλοντος και Ποιότητας Ζωής του Δήμου Βόλβης, Δρ. Αθανάσιο Γεράσιμο.
Μετά την ενημέρωση οι μαθητές του σχολείου μετέβησαν με τους δασκάλους τους, στην κεντρική πλατεία και φύτεψαν διάφορα φυτά σε παρτέρια του πάρκου με την καθοδήγηση του κ. Γεράσιμου και τη βοήθεια του Προέδρου της Τοπικής Κοινότητας Βρασνών κ. Χρυσαφούδη.