ΤΕΣΤ

ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ 2024

Ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, που με πρωτοβουλία του πραγματοποιήθηκε και φέτος η εορταστική εκδήλωση τηρώντας για ακόμη μία φορά το έθιμο της Τσικνοπέμπτης. Η αυλή του σχολείου μας γέμισε σαπουνόφουσκες, μουσική, μαθητές που διασκέδαζαν και υπέροχες μυρωδιές που προέρχονταν από ψητά λουκάνικα και σουβλάκια. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων οργάνωσε και φέτος μια γιορτή με Dj & την κ. Wednesday στο ρυθμό των οποίων οι μαθητές χόρεψαν μοντέρνους και παραδοσιακούς χορούς και απόλαυσαν γευστικά εδέσματα.
Ευχαριστούμε πολύ για την υπέροχη διοργάνωση και ευχόμαστε σε όλους Καλές Απόκριες 🤩🥳και Καλή Σαρακοστή.IMG 1522IMG 1484IMG 1459IMG 1451IMG 1447

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΒΙΑΣ! 6 ΜΑΡΤΙΟΥ.

6 ΜΑΡΤΙΟΥ. ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΒΙΑΣ ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΒΙΑΣ

IMG 1352 1IMG 1392 1

Εγγραφές μαθητών σχ. έτους 2024-25

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι εγγραφές των μαθητών στο Δ.Σ. Νέου Μοναστηρίου  για το νέο σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024.

Εγγράφονται μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως 31-12-2018

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (δεν απαιτείται η προσκόμισή του από τους γονείς, γίνεται αυτεπάγγελτα από το σχολείο)
  2. Προσκόμιση βιβλιαρίου υγείας (εμβολίων) παιδιού
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ)
  4. Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας
  5. Βεβαίωση Νηπιαγωγείου (δύναται και προτείνεται να εκδοθεί ηλεκτρονικά μέσω της ΕΨΠ – gov.gr

ή παρέχεται από το Νηπιαγωγείο)

Τα έντυπα παρέχονται όταν προσέλθετε για την εγγραφή.

Πληροφορίες στο 22323 50542 για να κανονίσετε ραντεβού για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας.

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Η ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ!

ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 1

Παρέλαση 28ης Οκτωβρίου με το Δημοτικό Σχολείο Νέου Μοναστηρίου

Ήταν η μέρα των μαθητών.

Με άψογη εμφάνιση και χαμόγελο ήταν οι πρωταγωνιστές στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου 2022που πραγματοποιήθηκε στο Νέο Μοναστήρι. Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας παρευρέθηκαν στις εκδηλώσεις, όπου μαζί με τους γονείς τους  θαύμασαν και τους χειροκρότησαν .

Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας στο Δημοτικό Σχολείο Νέου Μοναστηρίου

Συνδυάζω-Μετακινούμαι”
Ευρωπαϊκή εβδομάδα κινητικότητας και ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα του Δήμου Δομοκού,ακριβώς αυτό κάναμε…!
Ενημερωθήκαμε από τους αξιωματικούς του αστυνομικού τμήματος Δομοκού και αποδείξαμε τα πόσα μάθαμε και κατανοήσαμε παίζοντας στην πλατεία του χωριού!
Μια γεμάτη χρονιά ξεκινά!!!????✌️????

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Το δημοτικό σχολείο Νέου Μοναστηρίου γιόρτασε την 9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Με αθλητικές δραστηριότητες και παιχνίδια τίμησαν την 9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού στο δημοτικό σχολείο Νέου Μοναστηρίου.

Η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού που εναρμονίζεται κάθε χρόνο με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Αθλητισμού είναι αφιερωμένη στα πολλαπλά οφέλη της άσκησης στη σωματική, πνευματική και ψυχική υγεία του ανθρώπου.

Στο δημοτικό σχολείο Νέου Μοναστηρίου, παιδιά και εκπαιδευτικοί βρέθηκαν όλοι μαζί στην αυλή και πήραν μέρος σε μια σειρά οργανωμένων αθλητικών δραστηριοτήτων.

To μήνυμα της φετινής ημέρας ήταν “Αθλούμαι, Χαρά-ζω το Μέλλον” και όπως φαίνεται, ήταν μια ημέρα την οποία πραγματικά ευχαριστήθηκαν μικροί και μεγάλοι.

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.Μπορεί να είναι καρτούν κείμενο που λέει "ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ! ΠΑΣΧΑ!"Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.Μπορεί να είναι εικόνα πουλίΜπορεί να είναι απεικόνισηΔεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.Μπορεί να είναι εικόνα λουλούδιΔεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.