Πρόγραμμα Μαθημάτων & Εργαστηρίων

Λήψη αρχείου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΔΕ ΚΡΗΤΗΣ ΓΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟΥ ΕΤΟΥΣ-ΤΑΞΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΕΠΑ.Λ. ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2024-2025

Αγιασμός Νέας Σχολικής Χρονιάς

Σας ενημερώνουμε ότι αύριο  11/9/2024, θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός του
σχολείου στις 9.30 το πρωί.

Ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφών, ανανεώσεων εγγραφών και μετεγγραφών Σεπτεμβρίου 2024

Ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου – Παράλληλου Μηχανογραφικού

Λήψη αρχείου

Δικαιολογητικά και διαδικασία οριστικοποίησης εγγραφών

Οι μαθητές που έχουν κατανεμηθεί στο σχολείο, οφείλουν να οριστικοποιήσουν την εγγραφή τους οι ίδιοι ή οι κηδεμόνες τους, εφόσον είναι ανήλικοι/ες.

Οι ημέρες εφημερίας του σχολείου είναι Πέμπτη 11/7 και Πέμπτη 18/7.

Επειδή το σχολείο διαθέτει γραμματεία, μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να προσέρχονται για την οριστικοποίηση της εγγραφής, και τις υπόλοιπες ημέρες. Από την Τρίτη 9/7/2024 έως και την Παρασκευή 19/7/2024, και ώρες 9.00 έως 12.00, προσκομίζοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά:

• Ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής
  • Υπεύθυνη δήλωση κηδεμόνα (υπάρχει εδώ )
  • Υπεύθυνη δήλωση έτερου κηδεμόνα ( υπάρχει εδώ)
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας ( για τους μαθητές/τριες που εγγράφονται για πρώτη φορά στο σχολείο μας ) (υπάρχει εδώ)
  • Εφόσον υπάρχει γνωμάτευση του ΚΕΔΑΣΥ και δεν έχει προσκομιστεί το προηγούμενο σχολικό έτος στο σχολείο φοίτησης
  • Υπεύθυνη δήλωση για τμήμα ένταξης, εφόσον προβλέπετε από τη γνωμάτευση του ΚΕΔΑΣΥ. (υπάρχει εδώ)
  • Φωτοτυπία ταυτότητας του μαθητή/τριας . Οι μαθητές/τριες από άλλες χώρες που δε διαθέτουν ελληνική ταυτότητα, πρέπει να προσκομίσουν: Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και γέννησης, μεταφρασμένα από έλληνα δικηγόρο ( για τους μαθητές/τριες που εγγράφονται για πρώτη φορά στο σχολείο μας )
  • Μία φωτογραφία του μαθητή/τριας ( για τους μαθητές/τριες που εγγράφονται για πρώτη φορά στο σχολείο μας )