Αγαπητοί γονείς,

Με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, εύχομαι καλή σχολική χρονιά και πρόοδο σε όλα τα παιδιά, τους μαθητές και τις μαθήτριές μας.

Επίσης, σας εύχομαι υπομονή και επιμονή, έτσι ώστε να μπορείτε να ανταποκρίνεστε στις απαιτήσεις και τις υποχρεώσεις σας, σε σχέση με την υποστήριξη και την καθοδήγηση των παιδιών.

Από την πλευρά του Σχολείου θα φροντίσουμε να ανταποκριθούμε στα καθήκοντα που έχουμε αναλάβει, προσβλέποντας στη συνέχιση μιας σχέσης αμοιβαίου σεβασμού, εμπιστοσύνης και ειλικρινούς συνεργασίας, την οποία ξεκινήσαμε την προηγούμενη σχολική χρονιά.

Το Σχολείο μας και φέτος θα είναι ανοιχτό και δεκτικό σε συνεργασία με όλους τους γονείς των μαθητών και μαθητριών μας, ώστε να μπορέσουμε και πάλι να πετύχουμε τους εκπαιδευτικούς και τους γενικότερους στόχους που έχουμε θέσει, πάντα, για το καλό των παιδιών.

Κώστας Διαμαντής