Η Άνοιξη σε νότες

Απρ 201826

Δελτίο Τύπου

Το 4ο Δημοτικό Σχολείο Βούλας, συνεχίζοντας τις προσπάθειες του για ένα Σχολείο Ανοικτό στην Κοινωνία και με στόχο να  αναδείξει  την αξία της μουσικής σαν  παιδαγωγικό εργαλείο αλλά και να δώσει την ευκαιρία να εκφραστούν καλλιτεχνικά τόσο οι μαθητές  όσο  και οι  εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας, οργανώνει την Πέμπτη 26 Απριλίου 2018, στις 19:30, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου (Καζαντζάκη 2-4, τηλ.210-8958090), μια Μουσική Βραδιά με θέμα:

«Η άνοιξη σε νότες»

Στην εκδήλωση θα τραγουδήσουν μαθητές του σχολείου συνοδευμένοι από καλλιτέχνες εκπαιδευτικούς, τραγούδια καταξιωμένα στη μνήμη μας από το ελληνικό και το διεθνές ρεπερτόριο.

Η εκδήλωσή μας στηρίζει το Σύλλογο Φίλων Παιδιών με ΚαρκίνοΕΛΠΙΔΑ. Αναγνωρίζουμε  το πολύτιμο έργο του και ταυτόχρονα στέλνουμε ένα μήνυμα τονίζοντας την ανάγκη συστράτευσης όλων μας σε ένα έργο αγάπης και ανθρωπιάς.