Ημέρα Ανοικτού Σχολείου – OPEN DAY 2024 Πειραματικού Μουσικού Γυμνασίου Παλλήνης

Λήψη αρχείου

Δήμος Σπάτων-Αρτέμιδας : Πρόγραμμα Εορτασμού της Εθνικής Επετείου 25ης Μαρτίου 1821

ΕΝΩΣΗ ΣΥΛ. ΓΟΝΕΩΝ ΣΠΑΤΩΝ&ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ

Ένωση Συλ. Γονέων & Κηδεμόνουν Σπάτων-Αρτέμιδας / Διαγωνισμός ζωγραφικής

• ΘΕΜΑ:  ” Ο  κόσμος  που  ονειρεύομαι,  ο  κόσμος  που  θέλω”
  • Οι   ατομικές  ζωγραφιές  να είναι σε μέγεθος Α4, εκτός αν υπάρχουν ομαδικές ζωγραφιές τμημάτων ή νηπιαγωγείων, που μπορεί να είναι μεγαλύτερες.
  • ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ, στο πίσω μέρος της ζωγραφιάς πρέπει να αναγράφεται, ονοματεπώνυμο, τμήμα και σχολείο (Σπάτων ή Αρτέμιδας) μαθητή – μαθήτριας, ώστε να μπορούμε να τις επιστρέψουμε μετά το πέρας της έκθεσης.

Καλό μήνα

μαρτάκια  για  όλα  τα  παιδιά  του  σχολείου  μας

από  τον  Σύλλογο Γονέων  και  ΚηδεμόνωνIMG 20240301 100208

Μπορεί  να  μην  αλλάζει  τον  κόσμο  η  άνοιξη…

μα  του  δείχνει  πώς  γίνεται…

(Γ. ΠΟΤΑΜΙΤΗΣ)

ΚΑΛΟ  ΜΗΝΑ!!!

Εγγραφές στην Α’ τάξη (σχολικό έτος 2024 – 2025)

Οι  εγγραφές στην  Α΄ τάξη  θα  γίνουν  το  χρονικό  διάστημα  από

01/03/2024  ως   20/03/2024  (11.00 ως  τις  12.30)

Δικαίωμα   εγγραφής  στην  Α΄ τάξη  έχουν  όσα  παιδιά  γεννήθηκαν από

1-1-2018 έως και  31-12-2018.

Απαραίτητα  δικαιολογητικά  για  την  εγγραφή  στην  Α΄ τάξη :

• Πιστοποιητικό Γέννησης  (αναζητείται αυτόματα από το σχολείο)
  • Επίδειξη βιβλιαρίου υγείας του/της μαθητή/τριας, από όπου φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  • Ατομικό Δελτίο  Υγείας  Μαθητή (έντυπο από το σχολείο ή από  τον ιστότοπο  του σχολείου –> χρήσιμα έντυπα –> Α.Δ.Υ.Μ.)
  • Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου
  • Αποδεικτικό στοιχείο, από το οποίο να  αποδεικνύεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας

Τα παραπάνω  δικαιολογητικά  καθώς  επίσης  και   πιστοποιητικό γέννησης  (μεταφρασμένο)  απαιτούνται  για  την εγγραφή των αλλοδαπών μαθητών/τριών.

Επιπλέον ,   για  όσους  γονείς/κηδεμόνες  ενδιαφέρονται:

• Αίτηση για τη συμμετοχή του παιδιού στο Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολικού έτους 2024-2025 (έντυπο από το σχολείο ή από  τον ιστότοπο  του σχολείου –> χρήσιμα έντυπα )
  • Υπεύθυνη Δήλωση για τη δωρεάν μεταφορά του παιδιού με λεωφορείο, εφόσον το δικαιούται (απόσταση οικίας από το Σχολείο 1.200μ. και άνω)   (έντυπο από το σχολείο ή από  τον ιστότοπο  του σχολείου –> χρήσιμα έντυπα)

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Αν ο αριθμός των αιτήσεων μαθητών/τριών υπερβαίνει τον προβλεπόμενο αριθμό, ο Διευθυντής  Π.Ε. Εκπαίδευσης αποφασίζει για την κατανομή των μαθητών/τριών σε όμορα Δημοτικά Σχολεία με κριτήριο τον τόπο κατοικίας τους και ενημερώνει τους γονείς-κηδεμόνες για τα σχολεία εγγραφής. Η ανωτέρω διαδικασία ολοκληρώνεται μέχρι την 10η Απριλίου εκάστου έτους.

Πληροφορίες : Τηλ. 22940 47231& 46504

Γκέλιας Δονάτος  (διευθυντής)