ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAΣήμερα το σχολείο μας επισκέφτηκε ο προϊστάμενος Αποκομιδής Απορριμμάτων Ανακυκλώσιμων Υλικών και Καθαρισμού Κοινόχρηστων Χώρων του Δήμου Μαραθώνα, στα πλαίσια του προγράμματος: Let΄do it GREECE. Παρουσίασε σχετικό βίντεο στα παιδιά, τους έδειξε εικόνες αντίστοιχες της θεματικής και είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν από τον αύλιο χώρο του σχολείου τη διαδικασία  του αδειάσματος του μπλε κάδου στο φορτηγό της ανακύκλωσης. Τα παιδιά  διατύπωσαν τις απόψεις τους και  έθεσαν  ερωτήματα. Με τη λήξη της διαδικασίας μοιράστηκαν  σακούλες ανακύκλωσης, μαγνητάκια καθώς και ενημερωτικό έντυπο της Ε.Ε.Α.Α.

Κατηγορίες: Εικόνες, Έννοιες, Θεματικές Προσεγγίσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.