Ομαλή Μετάβαση: «Ετοιμάζομαι, ετοιμάζομαι, για το Δημοτικό προετοιμάζομαι».
Ολοκλήρωσης του προγράμματος και παράδοση του υλικού στην Υπεύθυνη Προ
γραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων
Ολοκλήρωσης του προγράμματος και παράδοση του υλικού στην Υπεύθυνη Προ
γραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων
» (συνέχεια…)
» (συνέχεια…)
Για το σχολικό έτος 2024-2025 οι αιτήσεις εγγραφών στα δημόσια Νηπιαγωγεία Γενικής Παιδείας, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024 και θα εγγράφονται μαθητές/τριες γεννημένοι/ες το 2020. Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Οι γονείς/κηδεμόνες υποβάλλουν ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα:
Σας κοινοποιούμε εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. με τα μέτρα προστασίας για την μείωση μετάδοσης λοιμώξεων του αναπνευστικού στο σχολικό περιβάλλον, σύμφωνα με τις ισχύουσες οδηγίες του ΕΟΔΥ.
Την φετινή χρονιά μάνουλες του τμήματος μας ανέλαβαν να στολίσουν τα τζαμιά καθώς και τα δεντράκια που βρίσκονται έξω από το Νηπιαγωγείο μας με αυτοκόλλητα και κατασκευές που έφταιξαν τα παιδιά.
Μια χαρούμενη γιορτινή πινελιά!
Ευχαριστούμε πολύ!!!