ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-25

Για το σχολικό έτος 2024-2025 οι αιτήσεις εγγραφών στα δημόσια Νηπιαγωγεία Γενικής Παιδείας, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024 και θα εγγράφονται μαθητές/τριες γεννημένοι/ες το 2020. Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Οι γονείς/κηδεμόνες υποβάλλουν ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα:

Μέτρα προστασίας για την μείωση μετάδοσης λοιμώξεων του αναπνευστικού.

Σας κοινοποιούμε εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. με  τα μέτρα προστασίας  για την μείωση μετάδοσης λοιμώξεων του αναπνευστικού στο σχολικό περιβάλλον, σύμφωνα με τις ισχύουσες οδηγίες του ΕΟΔΥ.

Στολισμός Νηπιαγωγείου

Την φετινή χρονιά μάνουλες του τμήματος μας ανέλαβαν να στολίσουν τα τζαμιά καθώς  και τα δεντράκια που βρίσκονται έξω από το Νηπιαγωγείο μας με αυτοκόλλητα και κατασκευές που έφταιξαν τα παιδιά.

Μια χαρούμενη γιορτινή πινελιά!

Ευχαριστούμε πολύ!!!

Η Νότα της αγάπης

Την Τέταρτη 13 Δεκεμβρίου τα δύο τμήματα του νηπιαγωγείου μας επισκέφτηκαν το  2ο Δημοτικό Σχολείο Γιαννιτσών και παρακολούθησαν μαζί με τα παιδια των Α′ και  Β′ τάξεων την παράσταση “Η νότα της αγάπης” από το θέατρο σκιών Θεοδόση Βογιατζή.

Οι μικροί μαθητές αφού απόλαυσαν μια διαδραστική, ψυχαγωγική, γεμάτη βαθύτερα νοήματα παράσταση, είχαν την ευκαιρία

» (συνέχεια…)