Το 15ο Γυμνάσιο Πάτρας
κατά τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο
θα λειτουργεί κάθε Πέμπτη
(αντί της Πέμπτης 15/8 θα λειτουργήσει Παρασκευή 16/8)
Στις 6 Απριλίου 2024 συμμετείχαμε στην Ημερίδα του ΕΝΕΕΓΥΛ Πάτρας “Τέχνη – Εκπαίδευση – Συμπερίληψη” με την παρουσίαση σκηνών από το έργο “Η τελευταία μαύρη γάτα” του Ευγένιου Τριβιζά που θα ανεβάσουμε τον Ιούνιο μαζί με τις θεατρικές ομάδες του ΕΝΕΕΓΥΛ και του 15ου Γυμνασίου Πάτρας.
Υπεύθυνες καθηγήτριες: Αθανασοπούλου Ανθή, Κούνα Ελένη, Σαββανή Αγγελική.
Το 2023 έκλεισε με μια παράσταση αγάπης, με τη συγκίνηση που μόνο τα παιδιά ξέρουν να μας προσφέρουν! Μαθητές από τέσσερα σχολεία: ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ. ΠΑΤΡΑΣ, 19ο Γυμνάσιο, 15ο Γυμνάσιο, Μουσικό Σχολείο Πάτρας, συνεργάστηκαν, συν-κινήθηκαν στην πιο όμορφη Χριστουγεννιάτικη Ιστορία, για να μας θυμίσουν πώς πρέπει να είναι η εκπαίδευση…πώς πρέπει να είναι η ζωή!
Ξεκινώ τη σχολική μου μέρα δυνατά !!!
Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2023 στο τμήμα Γ2 του 15ου Γυμνασίου Πάτρας, στο μάθημα Εργαστήρια Δεξιοτήτων, φέραμε το πρωινό μας στο σχολείο , με τη πετσετούλα μας, να πάρουμε δυνάμεις . Tι κι αν δεν προλαβαίνουμε να φάμε πρωινό στο σπίτι.…… γιατί ξυπνάμε τελευταία στιγμή…..Το παίρνουμε μαζί μας . Ήταν μια ευκαιρία να συζητήσουμε για την αναγκαιότητα του πρωινού , του υγιεινού πρωινού που θα βοηθήσει στην καλύτερη φυσική κατάσταση των μαθητών μας και την απόδοσή τους.
Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός Αγγελική Σαββανή.