Καλοκαιράκι!

Παιδιά που παίζουν στην παραλία - θάλασσα Απεικόνιση αποθεμάτων ...

Γεια σας παιδιά!!!!!!

Ήρθε η ώρα για τις καλοκαιρινές διακοπές μας!

Να πάμε στις ακρογιαλιές, στο βουνό, το χωριό, την εξοχή! Να ξεκουραστούμε και να επιστρέψουμε πάλι το Σεπτέμβριο στο αγαπημένο μας σχολείο. Τα προνήπια στο νηπιαγωγείο και τα νήπια στο καινούργιο τους σχολείο,το Δημοτικό.

‘Οποτε θα έχετε χρόνο και διάθεση μπορείτε να παίξετε και να διασκεδάσετε με δραστηριότητες που θα βρείτε παρακάτω:  παιχνίδια, παζλ, παραμύθια και διαδραστικούς πίνακες για το καλοκαίρι και για τη μετάβαση στο Δημοτικό.

παζλ

προεπισκόπηση

Κατασκευές καλοκαιρινές

παιχνιδοκαμώματα στου νηπ/γειου τα δρώμενα: καλοκαιρινές ...Μόμπιλε ψαράκια,με χρωματιστά χαρτονάκια και σχοινάκι για να τα κρεμάσετε.

Οι 119 καλύτερες εικόνες του πίνακα ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ...Βυθός: ψαράκια με καπάκια πλαστικά, χαρτονάκια και μπογιές.

1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΙΣΤΙΑΙΑΣ: Ιδέες για καλοκαιρινές κατασκευέςΚαράβι:με πλαστικά καπάκια και χαρτονάκια.

Παραμύθια καλοκαιρινά:

Διαδραστικός πίνακας για το καλοκαίρι

Διαδραστικός πίνακας για τη μετάβαση στο Δημοτικό

Πάτησε εδώ

Διαδραστικά παιχνίδια (της νηπιαγωγού Βασιλικής Νίκου)

Καλό και ξένοιαστο καλοκαίρι, και μην ξεχνάτε “κρατάμε αποστάσεις, μένουμε ασφαλείς μακριά από τον κορονοϊό”