My educational career

Σαμιώτη Βιολέτα

Έκθεση ΕΠΑΛ Ελευθερούπολης

Δεκ 20197

Τα παιδιά μας παρουσιάζουν τις δημιουργίες τους.

Τη 1η Έκθεση μαθητικών έργων με τίτλο «Το ΕΠΑΛ δημιουργεί» διοργανώνει το Επαγγελματικό Λύκειο της Ελευθερούπολης  στις 16, 17 και 18 Μαΐου, στον προαύλιο χώρο του σχολείου.

Κύριος στόχος της έκθεσης και των παράλληλων εκδηλώσεων που θα πραγματοποιηθούν, αποτελεί η ανάδειξη του σύγχρονου και αναβαθμισμένου Επαγγελματικού Λυκείου, καθώς και των θεσμικών μεταρρυθμίσεων που υλοποιήθηκαν και αφορούν στην αναμόρφωση της δομής του, τη θεσμοθέτηση του «Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας», την εφαρμογή του προγράμματος «Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ» και τη διεύρυνση της πρόσβασης των μαθητών στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Ένα μικρό δείγμα της δουλειάς μας!

από κάτω από: ΕΠΑΛ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ| με ετικέτα  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Έκθεση ΕΠΑΛ Ελευθερούπολης

Τα σχόλια είναι κλειστά.