Συμμετοχή σε Ευρωπαϊκό πρόγραμμα

.jpg

Με αφορμή , τη συμμετοχή του σχολείου μας  στο Ευρωπαϊκό ερευνητικό πρόγραμμα SMOOTH(HORIZON 2020)  ο Δήμαρχος  Θέρμης κ. Θόδωρος Παπαδόπουλος  επισκέφθηκε την Τρίτη 14 Ιουνίου 2022 , το 6ο Νηπιαγωγείο Θέρμης προκειμένου να τον γνωρίσουν τα παιδιά και να του χαρίσουν μία κατασκευή που έκαναν τα ίδια με τα ονόματά τους, την οποία ο Δήμαρχος υποσχέθηκε ότι θα τη βάλει στο γραφείο του.

Ο Δήμαρχος επισκέφθηκε τα τμήματα και των δύο τάξεων όπου και παρέμεινε για αρκετή ώρα συζητώντας με τους μικρούς μαθητές μας και δήλωσε ότι είναι πάντα δίπλα μας σε ότι χρειαστούμε.

Ευχαριστούμε τον Δήμαρχο  από την τιμητική επίσκεψη του στο σχολείο μας, που αν και πολυάσχολος έβαλε σε προτεραιότητα την επαφή του με τους μαθητές, δείχνοντας την κοινωνική του αντίληψη και ευαισθησία.